Siyaset

Aktürk, "Pekşen ispatlasın"

Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, “Kimse muhtarlar ile para sözcüğünü yan yana kullanamaz. Haluk Pekşen’i ispata davet ediyorum” dedi.

4 Kasım 2015 Saat: 17:43
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 384 kez okunmuştur

Aktürk, "Pekşen ispatlasın"
Aktürk, "Pekşen ispatlasın"

Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, “CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in ‘Ülkenin Cumhurbaşkanı’nın seçimlerde muhtarlar üzerinde ciddi finans desteği sağladığı bir seçim yaşadık’ şeklinde bir cümle kurarak, tüm muhtarları zan altında bırakmıştır ve bu sözlerini ispat etmesi gerekmektedir” dedi.

Aktürk, “Trabzon’da siyaset yapan hem de milletvekilliğine kadar yükselmiş birisinin bu tür açıklamalarla tüm muhtarları karşısına alması şaşkınlık vericidir. Haluk Pekşen’in muhtarlık müessesesini ve muhtarları tanımadığı bir kez daha görülmüştür. Kimse muhtarlar ile para sözcüğünü yan yana kullanamaz. Muhtarlar toplum için uğraşan, mücadele veren hiçbir çıkar gözetmeden halk için emek veren kişilerdir. Bu tür açıklamalar hem muhtarlık müessesesini hedef alıyor dolayısıyla da halkı hedef alıyor. Muhtar halktır. Halk Muhtardır” şeklinde konuştu.

1 Kasım seçimlerinde seçim kuruluna müracaat ederek muhtarların sandık bölgelerinden uzaklaştırılmasını isteyen CHP’nin büyük bir yanılgı içinde olduğunu söyleyen Aktürk sözlerine şu şekilde devam etti: “Muhtarların partisi olmaz. Bunu siyaset yapan herkesin bilmesi gerekmektedir. Bu davranış muhtarları ziyadesiyle üzmüştür. Kimse biz muhtarları siyaset malzemesi yapmasın. Biz siyasetin dışındayız. Bizi siyasetin içine sokmaya çalışmasın. Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçim döneminde demokrasi sözcüğünü ağzından düşürmeyenlerin, demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan muhtarları sandıklardan uzak tutmaya çalışması art niyetin göstergesidir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-