Ekonomi

Başbakan Davutoğlu açıkladı

Asgari ücrette 3 kriterli tedbir

14 Kasım 2015 Saat: 12:21
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 478 kez okunmuştur

Başbakan Davutoğlu açıkladı
Başbakan Davutoğlu açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, asgari ücret ile ilgili alınması gündemde olan ek tedbirler konusunda üç kriter koydu: “Türkiye’nin rekabet gücünü zayıflatmayacak, kayıtdışı ekonomiye yol açmayacak, istihdam ve üretkenliği artıracak.” Diyanet İşleri Başkanlığı’nı ziyaretinin ardından gazetecilerin asgari ücret ile ilgili sorusunu yanıtlayan Davutoğlu, şunları söyledi:

OTURUP KONUŞULACAK: Biz bir vaadi, bir taahhüdü düşünmeksizin veya sonuçlarını göz önüne almaksızın yapmayız. Kesinlikle bütün vaatlerimiz gibi asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılması için gerekli teşebbüsler yapılacak. Tabii asgari ücret görüşmelerinde biz bunu teklif ederiz. Nihayette orada iş ve işveren kesimi de birlikte oturup konuşulacak. Ama bin 300 lira olan taahhüdümüz yerine getirilecek.

SÖZÜN GEREĞİ YAPILIR: Bu çerçevede ek çalışma gerekiyorsa, bunları yaparız. Türkiye’nin rekabet gücünü, Türkiye ekonomisini zayıflatmayacak, kayıtdışı ekonomiye yol açmayacak, istihdam ve üretkenliği artıracak ek tedbirler gerekiyorsa, bunları orada iş dünyamızı temsilen de, emek dünyamızı temsilen de söyledim, bunları değerlendiririz ama her ne suretle olursa olsun vatandaşımıza, emekçilerimize verdiğimiz sözün gereğini de yaparız.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-