Karadeniz

Bosna-Hersek'te Türk tadı

ÇAYKUR, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu "Balkanlar'da Çay Keyfi Projesi" kapsamında Bosna Hersek'e giderek Saraybosna, Mosta, Zenitsa ve Tuzla şehirlerinde vata

8 Ekim 2015 Saat: 00:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 356 kez okunmuştur

Bosna-Hersek'te Türk tadı
Bosna-Hersek'te Türk tadı

Bosna Hersek'te Türk çayı...

Saraybosna Çocukları Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe İtalya Saraybosna Büyükelçisi Ruggero Corrias, Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, yabancı misyon şefleri ve gurbette yaşayan çok sayıda Türk vatandaşı da katıldı.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, burada yaptığı açıklamada, "Balkan ülkeleriyle iyi ilişkiler kurmak ve geçmişten gelen bağları yenilemek istiyoruz. Türk Çayı’nı, ÇAYKUR çayını tarihi bağımız, gönül bağımız ve inanç bağımız olan bu coğrafyadaki dostlarımıza ikram ediyoruz. Dostluklarımızı yeniden pekiştirmek istiyoruz. Proje kapsamında Bosna - Hersek'e gelmeden önce Arnavutluk ve Kosova'da da benzer etkinlikler düzenledik oradaki dostlarımız da bize yakın ilgi ve alaka gösterdiler. Bu coğrafyaya bir dost selamı getirip bir dost rüzgârı estirmiş olduk. İnşallah karşılıklı çalışmalarımız devam edecek ve bu zeminde yeni adımlar atıp daha da ileri ilişkileri geliştirip Türk Çayını, ÇAYKUR çayını dostlarımıza sevdireceğiz” dedi.

Türk çayının mükemmel bir lezzete sahip olduğunu ifade eden İtalya'nın Saraybosna Büyükelçisi Ruggero Corrias’a Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu tarafından ÇAYKUR Rizespor forması hediye edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-