Röportaj

Demir, "Trabzon'un gülen yüzüyüm"

MHP Trabzon Milletvekili 6.sıra adayı Gülen Demir, haberbk.com imtiyaz sahibi Bahar Kurbay'ın sorularını yanıtladı.

23 Ekim 2015 Saat: 12:41
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.356 kez okunmuştur

Demir, "Trabzon'un gülen yüzüyüm"
Demir, "Trabzon'un gülen yüzüyüm"

MHP Trabzon il binasında başlayan sohbetimiz Meydan sokaklarında tamamladık. 

İşte o sorular ve cevaplar;

B.K: Sizi tanıyabilirmiyiz?

Gülen Demir; 1963 doğumluyum, Lise mezunuyum, sigortacılık yapıyorum, 4 kız çocuğum var, 3 torun sahibiyim. Lise yıllarımda Milliyetçi Hareket Partisini çok seviyordum ardından bir arkadaşımın meclis üyeliği teklifi ile siyasi hayatım başladı. Yaklaşık 6 yıldır partide görev yapıyorum.

B.K: MHPli kadınlar için kullanılan asena kelimesini açarmısınız?

Gülen Demir; Asena bana göre dişi kurt, dik duruşlu milliyetçi aktif bir bayan.

B.K: Bir kadın olarak Trabzon'da siyaset yapmak nasıl bir duygu?

Gülen Demir; Ben siyaseti çok seviyorum, siyaset yaparken kadın olmanın avantajı çok fazla. Kadının olduğu yerde saygınlık var. Erkekler konuşurken kadın varsa daha dikkatli konuşuyorlar, kelimelerini özenle seçiyorlar. Milliyetçi Hareket Partisinin doğru bir çizgi izliyor, kadın olarakta bu doğruluğun dik duruşun içinde olmak gurur verici.  Bir kadın olarak vatanıma hizmet etmek benim hayalimdi. 

B.K:Kadınlara özel ne yapılmalı?

Gülen Demir; Milletimizin vekili olmak için adaylığımı koymadan öncede kadın kollarında çalışmalar yapıyorduk her zaman insanlarla iç içe oldum. Seçim çalışmaları kapsamında gittiğimiz yerlerden bir tanesi olan pazarlarda kadınlarımızın yerde oturduğunu gördüm ve çok üzüldüm. Pazar yerlerinde kadınlarımıza oturabileceği yerler karşılığında para istenmeden yapılmalı.Kadını yerlerde görmek istemiyorum, islami olarakta çok yüceyiz. Partimizde kadına değer veriyor. 

B.K: Trabzon'un abisi, ablası gibi yakıştırmalar siyasetçiler için yapılıyor... Siz..? 

Gülen Demir: Ben Trabzon'un gülen yüzüyüm, ben Trabzon'un ablasıyım, memleketime hizmet etmekten onur duyuyorum. Ayşeler, Emineler gibi Trabzon'unda huzur isteyerek Gülen bir yüzü var. Bu hiç unutulmasın.

B.K: Aslında çözülmeyi bekleyen çok sorun var ama size göre öncelikli çözülmesi gerek sorun ne?

Gülen Demir; Gençlik. Siyasetten tutunda bir çok konuya dair pek çok önemli konulara karşı duyarsızlar. Ellerinde telefonlar, aşk meşkle ilgileniyorlar. Bizim zamanımızda daha aktif daha ilgiliydik şimdikilerde ümitsizlik var. Bol bol kitap okumalılar, kendilerini geliştirmeliler... Bizlerde büyükleri olarak onlara iş alanı açmalıyız. 

B.K: 7 Hazirandaki tablo 1 Kasım erken seçimde değişir mi?

Gülen Demir; 1 Kasımdan çok umutluyum. Tabiki hedefimiz 6 milletvekili göndermek ancak gözlemlediğim kadar 3 tane milletvekilimiz mecliste olacak. Milliyetçi Hareket Partisi bitirilmek isteniyor, bazıları tarafından karalama çalışmaları yapılıyor. Biz bu karalama çalışmalarının algı operasyonundan ibaret olduğunu sokak sokak gezip anlatmaya çalışıyoruz. 

B.K: Trabzon denince Trabzonspr akla gelir. Siz futbol ile ilgileniyormusunuz?

Gülen Demir: Şehrimin takımını tutuyorum. Çok geniş bir zaman ayıramasam bile Trabzonsporumuzun maçlarına gidiyor, bağıra çağra tam destek omaya çalışıyorum. 

B.K son söz: Kayınvalideniz hasta olduğu halde hem hastaneye gidiyor hemde seçim çalışmalarınıza devam ediyorsunuz. İnanılmaz bir öz veri, birçok duyguyu gözlerinizden aldım. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Gülen Demir'den son söz: 1 Kasım da herkesin sandığı gitmesi gerektiğinin geleceğimiz için önemini hatırlatıyor ve haberbk.com ailesime teşekkür ediyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-