Futbol

Demirören'e öfke var

2004-12 yılları arasında Beşiktaş’ta görev yapan TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in kulübe yaptığı 103 milyon TL’lik harcamanın bedelini geri istemesine rağmen hâlâ bu isme herhangi bir ödemede bulunmadığı ortaya çıktı.

18 Kasım 2015 Saat: 08:51
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 372 kez okunmuştur

Demirören'e öfke var
Demirören'e öfke var

Beşiktaş’ın başına Fikret Orman’ın gelmesinin ardından bu miktarın 63 milyon TL’lik bölümünü Demirören’in şirketleriyle yapılan sponsorluk anlaşmasıyla karşılayan idareciler, geri kalan 40 milyon TL’lik bedeli ödemeyi taahhüt etmesine rağmen kulüp kasasından 1 kuruş bile çıkmadı. Vodafone Arena için Spor Toto’yla yapılan 50 milyon TL’lik anlaşmanın ardından buradan gelecek parayla eski başkanın borcunu ödemeyi planlayan yönetim, kulübün mali olarak sıkıntılı olması sebebiyle bu düşüncesinden vazgeçti. 
Üyeler eski başkana öfkeli
Yıldırım Demirören’in Beşiktaş’taki son Genel Kurul toplantısında bütün alacaklarını bağışladığını açıklamasına rağmen sonraki süreçte parasını istemesinden dolayı, kulüp üyelerinin eski başkana kızgın olduğu biliniyor. Konuyla ilgili olarak birçok üyenin Başkan Fikret Orman’a, “Demirören’in bağış sözü var, kesinlikle kulübün kasasından kendisine 1 kuruş bile ödeme yapmayın” isteğinde bulunduğu bildirildi.
Senetler işleme konulmadı
Kulüpteki 40 milyon TL’lik alacağı için Siyah-Beyazlılar’dan 9 ayrı senet alan Yıldırım Demirören’in, tarihleri geçmesine rağmen hiçbirini işleme koymadığı biliniyor. Başkan Fikret Orman’ın, bir yandan stat inşaatı devam ederken diğer yandan kulüp çalışanları ve oyuncuların ücretlerini aksatmamaya çalıştıkları bu zorlu dönemde Demirören’in bu tutumundan dolayı memnun olduğu biliniyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-