Futbol

Denetleme Kurulu, Harekete Geçiyor

Trabzonspor’da sular durulmuyor.

11 Kasım 2015 Saat: 21:53
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 688 kez okunmuştur

Denetleme Kurulu, Harekete Geçiyor
Denetleme Kurulu, Harekete Geçiyor

Gün içinde Bosingwa’nın serbest kalmasının ardından Teknik Direktör Şota Arveladze’nin sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi, camiada şok etkisi yaratmıştı.

Yargıtay’ın yönetim kurulunca yapılan kara düzeltme başvurusunun reddetmesi ve bu kararı da kulübe tebliğ etmesini n ardından herhangi bir işlem yapmamakla eleştirilen Denetleme Kurulu’nun yarın harekete geçeceği öğrenildi.

Denetleme Kurulu üyelerinin, Divan Kurulu’nun, arından da konuyla ilgili hukukçuların ve İl Dernekler Müdürlüğü’nün görüşlerini aldıktan sonra, tüzüğün 45. Maddesinin E Fıkrası gereğince işlem yapmak üzere hazırlıklarının tamamladığı ileri sürüldü.

 

Trabzonspor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün 45. Maddesi Denetleme Kurulu’na şu yetkileri veriyor:

DENETLEME KURULU’NUN GÖREV VE YETKİLERİ

 

MADDE 45

a- Kulübün, Kulüp’e ait iktisadi işletmelerin ve bağlı ortaklıkların tüm belge ve kayıtları üzerinde inceleme yapar, idari ve mali faaliyetlerin hukuka, tüzüğe, bütçeye ve Genel Kurul kararlarına uygunluğunu denetler, Genel Kurul

ve Divan Kuruluna denetimleri ile ilgili rapor sunar.

b- Kulüp faaliyetleri ile ilgili olarak Yönetim Kurulu üyelerinden ya da Yönetim Kurulunun bilgisi altında Kulüp çalışanlarından bilgi ister, dört aylık dönemler için rapor düzenler, Yönetim ve Divan Başkanlık Kurullarına verir.

c- Yönetim Kurulu’nun talebi üzerine inceleme yapar, borcun hukuka ve bütçeye uygunluğunun tespiti halinde miktarını da belirtmek kaydıyla temliki tasarruflara onay verir.

d- Eksik ya da usule aykırı bulduğu işlemlerde, gecikmeksizin yazılı olarak, Yönetim Kurulunu uyarır, Divan Başkanlık Kurulu ile işlemle ilgili organı bilgilendirir.

e- GÖREV VE YETKİ ALANINA GİREN KONULARDA ÖNEMLİ GÖRMESİ HALİNDE, DİVAN BAŞKANLIK KURULU’NA BAŞVURUP GÖRÜŞÜNÜ ALABİLİR. TARİH VE GÜNDEMİNİ BELİRLEMEK KOŞULUYLA VE BİR AYI AŞMAMAK ÜZERE GENEL KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRMASI İÇİN YÖNETİM KURULUNUN GÖREVE ÇAĞIRIR..

f- Noterden onaylı defter tutar, tüm karar ve raporlarını kaydeder.

g- Gerekli görmesi halinde konuyu bildirerek Yönetim Kurulu toplantılarına görevlendirilen bir üyesi ile katılır.

h- Yasa, Yönetmelik ve Tüzük’ ün verdiği diğer yetkileri kullanır.

Kaynak:SPORYORUM 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-