Karadeniz

Duy bizi devlet baba!

Üniversitelere kayıt döneminin ardından gözler yurt ücretlerine çevrildi.

8 Ekim 2015 Saat: 00:04
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 372 kez okunmuştur

Duy bizi devlet baba!
Duy bizi devlet baba!

Trabzon’daki üniversiteleri tercih eden gençler için barınma konusu adeta kabusa döndü. “Bu fiyatlara nasıl okuyalım” diyen öğrenciler yetkilileri göreve çağırıyor.

ASGARİ ÜCRETLİLER

Yıllarca ailesinin desteğiyle okuyarak üniversiteyi kazanan gençler kayıt yaptırdıktan sonra barınma konusunda büyük bir sıkıntı yaşıyor. Kiminin ailesi asgari ücretle evini geçindirirken kiminin ailesi ise ek iş yapmak zorunda kalıyor. Bunun tek sebebi çocuklarını rahat bir ortamda okutmak için yurt paralarını denkleştirmek. Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Karadeniz Teknik Üniversitesi için de durum değişmiyor.

ŞOK GEÇİRİYORLAR

Okumak için Trabzon’a gelen öğrenciler adeta isyan ediyor. Barınmak için kendilerine kalacak ev arayan öğrenciler bir odanın 450 liradan başladığını öğrenince büyük şok geçiriyor. Öğrenciler, "Okuyup ülkemize faydalı olmaya çalışıyoruz. Ancak bu fiyatlara okumak mümkün değil. Bizim ailelerimizin çoğu asgari ücretle geçiniyor. Bir oda 450 liradan başlıyor. Bu ilin yetkililerinin çocukları yok mu? Neden bu fiyatlara müdahale etmiyorlar" diyerek yetkilileri göreve davet ettiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-