Karadeniz

Emekliyi kandırmayın!

Siyasi partilerin emeklilere vaatlerinin ellerinde olduğunu söyleyen TÜED Trabzon Şube Başkanı Burhan Bayraktar, politikacıları uyardı. Bayraktar, “Bize yalan söyleyen ve cayan istemiyoruz” dedi.

7 Ekim 2015 Saat: 23:50
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 364 kez okunmuştur

Emekliyi kandırmayın!
Emekliyi kandırmayın!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şube Başkanı Burhan Bayraktar, 1 Kasım Genel Seçimler öncesi siyasi partilerin seçim bildirgelerini hatırlatarak emeklilere verdikleri vaatlere değindi. Bayraktar, “Bu bildirgeleri ziynet eşyası gibi saklıyoruz” dedi.

YALAN İSTEMİYORUZ

Bayraktar, “Trabzon şubemizin Türkiye geneline yansıyan Kurban ve Ramazan bayramlarında birer maaş ikramiye talebimizi ve şube olarak beklentilerimizi, emeklilerimize yapılması zorunluluk haline gelen iyileştirmelerin artık bütün partilerimizin beyannamelerinde yer almış olması sevindiricidir. Siyasi partilerin görüşleri elimizdedir. Dün olduğu gibi bugün de aynı şekilde bu işi takip edeceğiz. Biz aldatılmaya gelmeyen bir topluluğuz. Saygı duyulması gereken bir topluluk olarak bize yalan söyleyen ve cayan istemiyoruz” diye konuştu.

EMEKLİ NE İSTİYOR

Büyük Önder Atatürk’ün “Mazide muktedirken bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan devletin geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur” sözlerini hatırlatan Bayraktar, emeklilerin taleplerini sıraladı: “Emeklilerden kesilen sağlık katkı payları kaldırılmalı. Gerçek bir İntibak Yasası 200 öncesi ve 200 sonrası yapılmalı. Çalışan emekliden kesilen SGK destek primi kaldırılmalı...

GERÇEK EFLASYON

Açlık sınırı altında maaş alan emekli olmamalı. Tüfe zammı yerine gerçek enflasyona seyyanen zam uygulamasına geçilmeli. Siyasi partilerin beyannamelerinde yer alan vaatler kitaplarda ve sözde kalmamalı. Banka promosyonlarının önü açılmalı. Toplumun yaşlı ve emeklileri olarak sevgi saygı ortamı oluşmalı. Sosyal güvenlik haklarımız geliştirilerek günün şartlarına göre yeniden düzenlenmeli.” Bayraktar, 1 Kasım Genel Seçimlerinin Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. 

GERİ DÖNMELİ

Burhan Bayraktar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Trabzon Genel Müdürü Musa Bulut’un görevden alınmasına tepki göstererek görevine iadesini istedi. Bayraktar, “Emeklilerin sorunlarında Musa Bulut bizim her daim yanımızdaydı. Musa Bulut’un görevden alınışı bizi korkunç yaralamıştır. Öksüz çocuk gibi kaldık ortada. Musa Bulut’un sıcaklığı, şefkati, iyi niyetle emeklilerine sarılması ile emekli onur duymuştur onunla” diye konuştu. 

Haber:Fatih İSAK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-