Futbol

En büyük tazminat davası

Trabzon Tarihinin en büyük tazminat davası

5 Aralık 2015 Saat: 09:13
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 370 kez okunmuştur

En büyük tazminat davası
En büyük tazminat davası

Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2 yılını doldurmayan 1278 üyenin oy kullanamayacağına dair almış olduğu 2015/33 K. Sayılı karar üzerine oy hakları engellenen söz konusu kişiler aralarında toplanarak tazminat davası açma kararı aldığı öğrenildi. Bu sürecin başlatıcısı olan Coşkun Çakıroğlu, bireysel olarak mahkemeye itiraz dilekçesini verdi.Eğer bugün 13:30’da yapılacak duruşmada bu hukuksuzluk giderilip tedbir kararı kaldırılmazsa 1278 üyenin ayrı ayrı tazminat davası açacağı gelen bilgiler arasında.Danıştay 10. Hukuk Dairesinin Hrant Dink davasında yerel mahkemenin hükmetmiş olduğu tazminatın sorumlulara rücu ettirmesi kararını öğrenen oy kullanamayacak olan üyeler, oluşacak zararın bu yanlış kararı veren hakime rücu ettirilmesini isteyecek.Trabzonspor taraftar derneklerinin de toplanarak üyelerin bu haklı davalarında yanlarında olacakları öğrenildi.

PEKİ BU DURUMDA NE OLUR?
Medeni kanuna göre oy kullanma hakkına sahip olan üyelerin, davadan oy kullanma haklarına engel olacak kararın çıkması halinde mahkeme hakiminin Türkiye tarihine geçecek yüklü bir tazminat ödemesi bekleniyor. Bu üyelerin bununla yetinmeyeceği, ayrıca hakimi HSYK’ya da şikayet etmesi yüksek olasılıktır.
HACIOSMANOĞLU NE DÜŞÜNÜYOR?

İbrahim Hacıosmanoğlu yaşanan bu sürece müdahil olmazken, Trabzonspor’da yeni seçilecek yönetimin mahkeme salonlarında enerji harcamaması ve kongrenin adaletli şekilde geçmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Kaynak:(Haberts)

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Fatih Terim Milli Takımı bıraktı

Fatih Terim Milli Takımı bıraktı

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-