Trabzon

FEMİN&ART gezisi

Genel Başkanı Şükran Yangın Üst ve Trabzon Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Prof.Dr. Hülya Kalaycıoğlu “Sonbaharda Karadeniz” adı altında bir tur düzenleyerek bölgenin tanıtımına katkı sağlamak için çeşitli illerden gelen kat

21 Ekim 2015 Saat: 12:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 745 kez okunmuştur

FEMİN&ART gezisi
FEMİN&ART gezisi

(Uluslar Arası Kadın Sanatçılar Derneği) Genel Başkanı Şükran Yangın Üst ve Trabzon Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Prof.Dr. Hülya Kalaycıoğlu “Sonbaharda Karadeniz” adı altında bir tur düzenleyerek bölgenin tanıtımına katkı sağlamak için çeşitli illerden gelen katılımcılarla hafta sonu doğa turlarına başladı.

Her mevsim farklı güzellikleri bulunan Doğu Karadeniz'de bu sonbaharda doğanın renk uyumu meraklılarına görsel şölen sunuyor, sonbahar mevsiminin girmesi ile ormanlarda adeta renk cümbüşü yaşanıyor diyen Hülya Kalaycıoğlu; amacımız bu güzellikleri başkasının görmesini sağlamak, bölgemizde mevcut olan turizm potansiyeline dikkat çekmektir dedi.

Karadeniz kadını doğayı iyi tanır ve doğal hayat Karadeniz insanının yaşam biçimidir diyen Prof. Dr. Kalaycıoğlu şunları söyledi;

Biz Trabzon’un kadınları olarak sadece yaşadığımız il için değil bütün bölge için emek veren mücadele eden insanlarız. Doğu Karadeniz Bölgesi; Dünyanın başka bölgelerinde bulunmayan doğal bir yapıya sahip. Ülkemizdeki pek çok endemik bitkinin bulunduğu Karadeniz kendine özgü florası ile dünyanın gözlerini üzerine çekiyor. Sonbaharın gelmesiyle yeşil, sarı ve kırmızının tonlarını taşıyan yapraklı ağaçlar ve dökülen yapraklar ile her dem yeşil iğne yapraklı ağaçlar, ormanlarda ve içinden akan derelerle eşsiz görüntüler oluşturuyor. Bu doğal yapı bizim için çok özel bir kazanımdır. Son dönemde artan turist sayısı ve neden Karadeniz sorusuna verdikleri cevaplar bölgemizin bu farklılığını daha açık bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Doğanın eşsiz güzelliklerinin yanı sıra Karadeniz insanının samimi ve sıcak yapısı, misafirperverliği de gelen ziyaretçiler tarafından takdir edilmektedir.

Trabzon için mücadele eden kadınların isteği Karadeniz Bölgesinin tanıtımına katkı sağlamak, Trabzon ve çevre illere gelen turistleri 12 ay bölgede tutabilecek turizme yönelik aktivite ve mekânların gerek Trabzon’a gerekse bütün bölgeye kazandırılmasıdır. Bu konuda Trabzon Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Trabzon gönüllüsü kadınlar olarak üzerimize düşeni samimiyetle yerine getiremeye devam edeceğiz dedi.

FEMİN&ART Genel Başkanı Şükran Yangın Üst de yapılan çalışmalara değinerek; biz kadın sanatçılar olarak hayata sanat penceresinden bakıp etrafımızı gücümüzün yettiğince güzelleştirmeye çalışıyoruz. Dokunduğumuz her yere farklılık katmak için en kıymetli zamanlarımızı kullanıyoruz. Özellikle Trabzon’un tanıtımı için ulusal ve uluslar arası büyük organizasyonlar yapıyoruz. Bu yıl 8’incisini düzenlediğimiz FEMİN&ART Uluslararası Resim Festivaline 20 ülkeden 40 kadın sanatçının katıldı. Her alanda ve her mekânda fırçalarımızın ve renklerin diliyle bölgemizde farklılık katmaya devam edeceğiz. Sonbaharda Karadeniz gezimiz renkleri yerinde görmek, ayrıca Doğu Karadeniz Bölgesinin tanıtımına katkı sağlamak için yaptığımız çeşitli gezilerden birisidir. Bu ve buna benzer etkinlikleri vakit buldukça düzenlemeye devam edeceğiz dedi.

Haber/ Resim

Vesile Tekmen

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-