3.sayfa

Gökmen Dalmaç kimdir?

Ankara'da dün sabah düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Trabzonlu Gökmen Dalmaç, kimdir?

11 Ekim 2015 Saat: 15:30
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 4.680 kez okunmuştur

Gökmen Dalmaç kimdir?
Gökmen Dalmaç kimdir?

Ankara'daki tren garı kavşağında iki büyük patlama meydana geldi. 95 kişi yaşamını yitirdi, 48'i ağır 246 kişi yaralandı. Ölen kişiler arasında Trabzonlu Gökmen Dalmaç'ta vardı. Ülkeyi yasa boğan olayda hayatını kaybeden Dalmaç'ın yakın arkadaşları insani duygularının son derece güçlü olduğunu dile getirirken yaşadıkları hüznü dile getirdi. 

Trabzon'un  Arsin İlçesinde dünyaya geldi. Uzun yıllar Trabzon'da ikamet eden öğretmenlikten istifa ederek İstanbul'a taşınan Dalmaç, Eğitim Sen Şube Trabzon genel sekreteri olmasının yanısıra tam bir Trabzonspor sevdalısıydı.  Siyasetle ilgilendiği kadar Trabzonspor ile ilgilenen hatta devrimci Trabzonspor taraftar gurubu derneğinin üyesiydi. Henüz 1 yıllık evli olan 38 yaşındaki Gökmen Dalmaç, için devrimci Trabzonsporlular şu paylaşımı yaptı;

Faşist katiller yine iş başında.

7 Haziran sonrasında HDP'nin barajı aşması ile azgınlaşan, barışı, kardeşliği istemeyen caniler Ankara'nın göbeğinde Barış Mitingi'ne saldırdı.

86 şehidimiz yüzlerce yaralımız var.Şehitlerimizden biri de Trabzon Eğitim-Sen eski şube sekreteri ve Devrimci Trabzonsporlular Sayfamızın üyesi Gökmen Dalmaç.Vahap Güven'e, Koray Çapoğlu'na, Gökmen Dalmaç'a, Suruç Şehitlerimize, Ankara şehitlerimize söz veriyoruz:

Biz kazanacağız!

Barış kazanacak!
Kardeşlik kazanacak!

Gökmen Dalmaç ölümsüzdür!
Barış şehitleri ölümsüzdür!

Devrimci Trabzonsporlular

GANİTA'YI ÇOK SEVERMİŞ!

Öte yandan Trabzonspor yazarı Adnan Sungur, Dalmaç için, "Ankara'daki Barış ve Kardeşlik mitinginde katil bir bombaya kurban gitebileceğini Gökmen kardeşim.. Yüzü hep gülen, sürekli okuyup, araştıran, devrimci bir ruha sahip; Önce Türkiye'yi, sonra dünyayı değiştirip, dönüştürmeye çalışan bir aydın olarak anımsayacağım seni... Ve bir de o Ganita'daki doyumsuz siyasi ve Trabzonspor tartışmalarıyla da tabii ki...Keşke son zamanlarda da yapabilseydik bu güzel sohbetleri ama olmadı, bir türlü aynı kulvarlarda karşılaşamadık ve d.oyumsuz muhabbetlerimizi yapamadık. Sen ve senin gibi emekten, barıştan, özgürlükten yana,karıncayı bile incitmekten korkan aydınlık yüzlerine kıymaktan geri durmayan bu ülkede bulunmak gerçekten acı veriyor.Ama yaşayacağız, anılarınızı yüreğimizde taşıyarak ve bayrağınızı daha yükseğe çıkarmak için...Umudumuz bir gün bu düzen yıkılacak ve katillerden hesap sorulacak olmasıdır. 

Aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyorum sevgili kardeşim" ifadelerini kullandı.

Dalmaç, yarın Trabzon'da toprağa verilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-