Trabzon

Gürültüden sanata sığındı

1 Kasım erken seçim için yapılan çalışmaların meydana çıkardığı gürültü Fatih Celap'ın yeteneğini ortaya çıkardı.

28 Ekim 2015 Saat: 11:13
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 611 kez okunmuştur

Gürültüden sanata sığındı
Gürültüden sanata sığındı

Trabzon'un Kavala Mahallesi'nde ikamet eden 4 kardeşten birisi olan Fatih Celap, yaptığı maket evlerle adeta büyülüyor. Çeşmesinden, banyosuna kadar tüm detayları düşünüp ve  el sanatını ortaya koyan Fatih, yeteneğini seçim gürültüsü sayesinde ortaya çıkardı.

Fatih Celap (29) "Seçim yüzünden başladım diyebilirim. İş yerim çok merkezde seçim araçları, mitingler hep burda oluyor ve ses kafamı tutuyor. Buna bir çözüm bulmam gerekiyordu ve dede mesleği olan marangozluk bana ışık oldu. İlk önce hayal diyorum sonra yapmaya başlıyorum. Daha güzel projelerde çıkacak diye düşünüyorum. Cami yapabilir aşamaya gelmek istiyorum" ifadelerini kullandı. 

Maket ev yapımında doktorların hastalarının kontrolünü sağlamak için kullandığı dil çubuğunu bile kullandığını söyleyen Fatih, "Tahta karıştırıcı, çıta bigi malzemeler kullanıyorum. Trabzon'da biraz malzeme sıkıntısı çekiyorum. Bursa'dan sipariş verecek kadar bu işe sardım.Hedefim marangoz olmak. Birebir taklit yapmayıp özgün çalışmalar ortaya koymaya çalışıyorum. Hobi olarak başladığım bu işin ticari boyuta ulaşmasını isterim" dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-