Dünya

John Kerry'nin ses kayıtları sızdırıldı

Kerry'nin BM toplantıları sırasında kayıt edildiği iddia edilen Suriye konusundaki Obama'ya sitemlerini içeren ses kayıtları sızdırıldı.

2 Ekim 2016 Saat: 11:18
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 328 kez okunmuştur

John Kerry'nin ses kayıtları sızdırıldı
John Kerry'nin ses kayıtları sızdırıldı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin basına sızdırılan ses kayıtlarında, Suriye'de Beşşar Esed rejimine karşı askeri müdahalede bulunulması noktasında Obama yönetimi tarafından yeterince destek göremediğinden şikayet ettiği ortaya çıktı.

New York Times gazetesi, John Kerry'nin yabancı diplomatlar ve Suriye'de insani yardım faaliyetlerinde bulunan Suriyeli sivillerle yaptığı belirtilen bir toplantıya ilişkin ses kayıtlarını yayınladı.

OBAMA YÖNETİMİNE SİTEM

John Kerry, kayıtlarda, Beşşar Esed'e karşı askeri müdahalede bulunulması noktasında Başkan Barack Obama yönetiminden yeterince destek görmediğinden şikayetçi. Kerry "Obama yönetimi içerisinde Suriye'de askeri güç kullanılması için sadece 3-4 kişi destek verdi, ben tartışmayı kaybettim." dediği anlaşılıyor.Kerry'nin, kayıtlarda ayrıca; "Güç kullanılması gerektiğini söyledim. Bunun için öne çıktım. Elinde bulundurduğu silahlardan dolayı Esed'in peşinden gitmemiz gerektiğini söyleyen bendim ve daha sonra ise durum farklı bir şekilde gelişti. Fakat en temelinde Kongre bunun için oy kullanılmasına dahi izin vermedi."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-