Sağlık

Kahve içtikten 10 dakika sonra vücuttaki değişim

Kültürümüzün vazgeçilmezi olan kahvenin mucizevi faydaları şaşırtmaya devam ediyor. Kahve içtikten 10 dakika sonra vücuttaki değişim ise sizi çok şaşırtacak. İçerdiği bol kafein sayesinde vücuttaki etkileri çok büyük.

11 Ekim 2015 Saat: 22:29
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 994 kez okunmuştur

Kahve içtikten 10 dakika sonra vücuttaki değişim
Kahve içtikten 10 dakika sonra vücuttaki değişim

Öncelikle içerdiği kafein hakkında kısa bir bilgi vermekle başlayalım. Kafein beyin fonksiyonlarını düzenleyen ”adenozin” denilen bir moleküle benzer. Bumolekül sayesinde beyindeki rahatlama gerçekleşir. Kafein ve adenozin beyinde aynı hedefe bağlıdır. Bir elektron mikroskobundan bakıldığında kafein böyle görünüyor Kafein, boyutu yaklaşık 0.0016 inci oluşturan doğal minik kristaldir.

Kahve içmek için en iyi zamanlar Sabah uyandığınız zaman beyin kortizol ile sular altında olduğundan, sizi uyanık tutmak için doğal bir kimyasal vardır. Yani, kahveye ihtiyacınız varmış gibi hissettiğinizde, aslında o kahveye ihtiyacınız yoktur.

Bir yudum aldıktan sonra kafeinin etkisi 10 dakika kendini gösterir Kahve içtikten 10 dakika sonra, kandaki kafein konsantrasyonu yükseltir. 45 dakika sonra ise maksimum seviyeye ulaştırır.Kafein, adenozin gibi beynin regülatörünü bloke ediyor Gün boyunca, beyniniz doğal adenozin seviyesini kendisi oluşturur.Belirli bir konsantrasyon seviyesine ulaştığında, kendinizi uykulu hissetmenize neden olur.Kafein alkole göre, be

yini daha farklı etkiliyor Adenozin, adenozin reseptörüne bağlandığında kendinizi uykulu hissedersiniz. Fakat kafein aldığınız zaman, reseptör adenozin yerine kafeine bağlanır. Bu da sizin daha enerjik olmanızı sağlar. Kafeine ek olarak, kahve sağlığınız için iyi olabilecek birçok şey içeriyor Araştırmalara göre, kahve içenlerin Alzheimer, Parkinson ve diyabet gibi hastalıklara yakalanma riski azalıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-