Trabzon

Kendilerini Suriyeli diye tanıtan...

Trabzon Ortahisar ilçesi Çömlekçi Mahallesi, yabancı uyruklu ve kendilerini ‘Suriyeliyim’ diye tanıtan kişiler tarafından mesken tutulmuş durumda.

7 Kasım 2015 Saat: 11:49
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 469 kez okunmuştur

Kendilerini Suriyeli diye tanıtan...
Kendilerini Suriyeli diye tanıtan...

“Kim oldukları belli olmayan ve hastalık saçan kişilere karşı kolluk kuvvetleri neden önlem almıyor?” diyen Çömlekçi Mahallesi Muhtarı Ahmet Refik Günaydın, “Mahallemiz istila altına alınmış durumda. Nereli oldukları belli olmayan yabancı uyruklu kişiler uyuşturucu kullanıyorlar, silah kaçırıyorlar ve evlerde fuhuş yaptıkları görülmüş. Bunlar tespit edildiği halde nedense kolluk kuvvetleri buraya girmekten çekiniyorlar. Gereken kontroller yapılmadığı için Çömlekçi halkının can güvenliği tehdit altındadır. Çömlekçi’de oturan kişiler akşam saatlerinde sokağa çıkamaz duruma geldi. Defalarca kez yetkililere müracaat edildi ama bir neticeye ulaşılamamıştır” dedi.

KANUN YOK GİBİ

Mahallede oturan bir kişinin en geç 1 ay içerisinde muhtarlığa başvuru yapması gerektiğini söyleyen Günaydın, “Taşınan kişinin adres bildirim mecburiyeti vardır. Adres beyanında bulunmayan evini kiralayan veya kiracı kişiler hakkında 5490 sayılı kanunun 68. maddesine göre ceza uygulanması gerekmektedir. Ama

mahalleyi işgal eden kişiler hakkında hiçbir kanun yok gibi. İstedikleri gibi gezip, mahalle halkını tehdit etmektedirler” diye konuştu.

SERVİS YAPILIYOR

Bu kişilerin geceleri parti düzenlediklerini ifade eden Muhtar Günaydın, “Mahallemizi tehdit eden yabancı uyruklu ve kendilerini ‘Suriyeli’ diye tanıtan kişiler esrar partileri düzenlemektedir. Bu kişiler sabah işe çıkarken servis arabası gibi kendilerine ait bir araba ile belli noktalara bırakılıyor, akşam olunca da servis araçları onları toplayıp Çömlekçi’ye getiriyor. Bunların kontrol altına alınıp, kimlik bilgilerinin tespitleri için emniyet müdürlükleri, belediyeler, maliye ekipleri ve nüfus müdürlüklerinin yardımları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Yusuf ARSLAN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-