Magazin

Kulaçoğlu ile bol kahkalı sohbet

Hakan Kulaçoğlu okuyucuları ve Trabzonsporlularla buluştu. Trabzon Zorlu Grand Otel’de düzenlenen imza töreni öncesi söyleşi düzenlendi.

28 Kasım 2015 Saat: 15:27
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 356 kez okunmuştur

Kulaçoğlu ile bol kahkalı sohbet
Kulaçoğlu ile bol kahkalı sohbet

Serkan Türk moderatörlüğünde kitabını ve süreci anlatan Hakan Kulçaoğlu’nun sohbetinden notlar;

Bugünün Türkiye’sinde hiç bir şekilde kendini yetiştiremeyen insanlar her yere talip. Para için her türlü kötülüğü yapılıyorlar ve bir şekilde kılıf uyduruluyor.

Serkan Türk: Kitapta evlenemeyen ve okuduğu kitaplarda sürekli hataları bulunan ve bulduğu hataları not alan bir adam var.

Hakan Kulaçoğlu; Ben kitap okurken sürekli yanlışları tespit ediyor not alıyorum. Ancak hiç yayınevine göndermedin, düşündüm ama göndermedim. Hatalar benim kitabımda olmasın diye çok özen gösterdim ancak o hikaye dışında hepsinde hata var. (Gülüyor ve şaka yaptığını vurguluyor)

Serkan Türk: Trabzon edebiyatı Türk edebiyatında Türkiye’de etkisini gösteriyor. Hakan Kulaçoğlu’nu da iyi bir öykü yazarı olarak devam edeceğini düşünüyorum.

Hakan Kulaçoğlu; İletişim fakültesi Trabzonspor başkan adaylığı ile ilgili bir kitap yazacak bende orda bir öykü yazacağım.

Trabzonspor bir beslenme kaynağı sizin için onun dışında edebiyat, sanat, müzikle aranız nasıl?

Hakan Kulaçoğlu; Sinemayı sevmeyen yoktur her halde. Aşağıya yukarı her müziği dinlerim ancak düzenli olarak jaz müziği dinlerim, türk müziği son zamanlarda dinliyorum. Benim öykücülüğümü yayın evi Amerikan yazarlığı olarak görüyor. Ne zaman yazamazsam Nihat Genç, okuyorum. Çok agresif yazıyorsun ama çok iyi bir edebiyatçısı. Siyasetten çok çekmiş.

Hümanist bir adam olarak kadın gözüyle bakan öyküler yazmayı düşünüyor musunuz? 

Kadın gözüyle yazamayacağımı düşünüyorum.

Trabzonspor’un bu hale gelmesi bir iki kişinin yapacağı iş değil uzun sürede yok olmuş bir kültürü tekrar geriye getirmek çok mümkün değil. Herkes iyi niyetle hareket ediyor. Özkan Sümer ile konuşuyor, Faruk beyle görüşeceğiz birleştirme çabaları devam edeceğiz. En az acele eden kişilerden biriyim.

Trabzon Türkiye’nin en çirkin şehirlerinden bir tanesi. Trabzon çok sistematik bir projelikle harap edilmiştir. Trabzon’un dnasını bu kadar bozmak için çok büyük bir para harcamak gerekiyor ve harcandı. En basiti para karşılığı oy getirirsiniz ve bu Trabzonspor’u bozar. Bozdunuz sonra geri çekildiniz bizim düzeltmemizi bekliyorsunuz, nasıl düzeltelim biz size göre çok küçüğüz.

Türkiye’de futbol 3 şehirden çıkmıştır, Trabzon, İzmir, İstanbul. Niye Trabzonspor Eskisi kadar başarılı olamıyor dediğiniz zaman bunu siyasetle açıklamayız.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-