Gündem

"Lozan'ı bırak Emevi Camii'ne bak"

Metin Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a Lozan yanıtı.

30 Eylül 2016 Saat: 12:59
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 379 kez okunmuştur

"Lozan'ı bırak Emevi Camii'ne bak"
"Lozan'ı bırak Emevi Camii'ne bak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “1920’de bize Sevr-i gösterdiler. 1923’te bizi Lozan’a razı ettiler. Birileri de bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı” şeklinde sözlerine bir tepki de, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan geldi.

“Lozan Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur”diyen Metin Feyzioğlu, “‘Seslensen sesin duyulacak’ denilen Ege adalarını alamadık serzenişinin muhatabı, gölgesinden korkan despot sultan Abdülhamit'in donanmayı Haliç'te çürütmesinin sonucudur. Milli Mücadele kahramanlarının elinde savaş gemisi ve yeterli asker mi vardı ki, alsalardı.” şekinde sözleriyle Erdoğan yanıt verdi. Açıklamasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Suriye iç savaşı ile ilgili “Emevi Camii’nde Cuma namazı kılcağız” ifadelerine gönderme yapan Feyzioğlu, “Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkelerini felakete sürüklemeye pek hevesli maceraperestlerden farkı, kahramanlığının yanında nerede durması gerektiğini bilmesidir. Emevi camiinde cuma namazı kılacağız diye Türkiye'yi Ortadoğu'nun kanlı bataklığına dönüştürmek üzere olanların kendileri ve ülkeleri için en hayırlı olanı, bir an önce Atatürk'ten ders almaları olacaktır.” dedi.

Metin Feyzioğlu’nun açıklaması şöyle:

“Lozan Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusudur. 1. Dünya Savaşı sonunda sadece İç Anadolu'ya hapsedilmiş bir milletin kurtuluş mücadelesi sonunda tekrar kazandığı Anadolu ve Trakya'ya sahip olduğunun belgesidir.

"Lozan'da imparatorluğu verdiler" iddiası, en hafif ifadeyle derin bir bilgisizliğin dışa vurumudur.

"Seslensen sesin duyulacak" denilen Ege adalarını alamadık serzenişinin muhatabı, gölgesinden korkan despot sultan Abdülhamit'in donanmayı Haliç'te çürütmesinin sonucudur. Milli Mücadele kahramanlarının elinde savaş gemisi ve yeterli asker mi vardı ki, alsalardı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-