Siyaset

MHP'den itiraz

Tokat’ta seçimlerin maniple edildiğini ileri süren MHP’li Başkan, il merkezi ve ilçelerde seçim sonuçlarınaitiraz ettiklerini söyledi.

4 Kasım 2015 Saat: 17:13
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 403 kez okunmuştur

MHP'den itiraz
MHP'den itiraz

Sandık sonuçlarında ciddi anormallikler olduğunu iddia eden Başkan, “Bugüne kadar Adalet ve Kalkınma Partisinin hiçbir dönemde alamadığı 212 bin gibi bir rakama ulaşması, 2011 seçiminde dahi en yüksek aldıkları 202 bindi. Bu rakamlarla ilgili inceleme yaptığımızda sandıkların büyük bir kısmında bloklar olduğunu bizim daha önceki oylarımızın bazen yarı yarıya bazen yüzde 70 bazen yüzde 25 kayıplar olduğunu bunun sebeplerini araştırdığımızda sandıklarla ilgili manipülasyon şüphesi gündeme geldi. Bizim bir tek derdimiz var, Tokat’ın isminin seçim hileleri ile anılmaması. Biz bunu hiç istemediğimiz için özellikle de il ve ilçe seçim kurullarındaki hakimlerimizin bunun üzerine titizlikle gitmesi gerekiyor. Kendi şahsım adına net söyleyebilirim, tek bir tane dahi haram oyla seçilmek istemem. Ben milletimizin helal oyları ile milletvekili seçilmek isterim” dedi.

Köylerdeki oylarda manipülasyon imkanın üst düzeyde olduğunu ileri süren eden Başkan, “Adaletli ve gerçekten inançlı olan din adamlarımızı tenzih ederek söylüyorum, siyasallaşmış olanlar var. Bir nevi nefer gibi AK Parti adına çalıştıklarına dair çok ciddi endişelerimiz oluştu. Bunların önünün kesilmesi gerekiyor. Benim milletvekili olup olmamam şahsım adına değil memleketim adına bir kayıp olarak gördüğüm için bu sürecin doğru değerlendirilmesini istiyorum. Oylar sayıldığında bir sorun yoksa biz bunu başımıza taç ederiz ve arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği sağlarız” diye konuştu.

ERBAA’DA BİR PARTİ OY PUSULASINDA YER ALMADIĞI İDDİASI

Erbaa’da Komünist partinin oy pusulasında yer almadığını tespit ettiklerini ifade eden Başkan, “Seçmen pusulasında bir partinin yer almadığı görüntü ve fotoğraf olarak sabit. Bununla ilgili verilen karar sonucu değiştirmeyeceğine yönelik. O seçmen listesinde Adalet ve Kalkınma Partisinin oy yeri basılmamış olsaydı aynı kelime söylenebilir miydi? Verilen karar evlere şenlik bir mahkeme kararı. O seçim pusulasında bir parti dahi yoksa o seçimin iptali ile ilgili geçerli sebeptir. Tespit edilen bir sandıkta, diğer sandıklarında tespit edilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-