Siyaset

MHP'li Çelenk'ten Gümrükçüoğlu'na Suçladı

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk şehirde meydana gelen yangınlarla ilgili sert bir açıklama yaparak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu suçladı.

10 Ocak 2017 Saat: 14:41
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 264 kez okunmuştur

MHP'li Çelenk'ten Gümrükçüoğlu'na Suçladı
MHP'li Çelenk'ten Gümrükçüoğlu'na Suçladı

Yazılı açıklama yapan Çelenk, yangınlar üzerinden Başkan Gümrükçüoğlu’nu eleştirdi. “Haftanın bir günü Trabzon’da, altı günü ise Ankara ve İstanbul’da bulunarak bu şehre ihanet edemezsiniz. Trabzon halkı uzaktan kumanda ile yönetilmeyi hak etmiyor. Her felâketten sonra geçmiş olsun veya taziye ziyaretlerine gitmek çok da anlamlı olmasa gerek.” dedi.

İTFAİYE KURUMU GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Yangın olaylarında şehrin hem coğrafya yapısının hem de imarının yangınlara müdahale etmekte büyük sıkıntılar yaşattığını belirten Çelenk, “Bunlara örnek Boztepe, Pelitli, Arsin Organize Sanayi, Gürgen Dağı ve son olarak da Sürmene Çamburnu orman yangınları gösterebiliriz. Bu coğrafya ve imar sıkıntılarına bir de itfaiye kurumumuzun yeterli olup olmadığı ve personelin ne kadar eğitimli olup olmadığı bizlerde soru işareti bırakmıştır. Büyükşehir Belediyesinin özellikle bu tür yangın olaylarında yeterli olmadığını gördük. İlçe belediyelerinde ise durum daha da vahimdir. Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu acaba kendi bünyesinde bulunan İtfaiye kurumunu gözden geçirmiş midir? Ayrıca ilçe belediyelerinin bu tür yangın olaylarındaki ekipmanını kontrol etmiş midir? Eksiklerini tamamlama yoluna gitmiş midir?” diye konuştu.

ÜÇYILDIZ ALEVLERE TESLİM OLDU

Arsin Organize Bölgesi’ndeki durumun çok vahim olduğunu ifade eden Çelenk şöyle devam etti: “Zor şartlar altında bölgemize hizmet veren ve bu zor ekonomik şartlarda bünyesinde eleman çalıştıran Üçyıldız Mobilyanın fabrikası alevlere teslim olmuş, milyonlar lira zarara uğramışken bu bölgede istenmesine rağmen bir itfaiye istasyonu neden kurulmadı? Bu olaylarda kader değip mi geçiştirilecektir. Bu tür afetlerde geç kalınmışsa bunun sorumluları da hesap vermelidirler. Haftanın bir günü Trabzon’da, altı günü ise Ankara ve İstanbul’da bulunarak bu şehre ihanet edemezsiniz. Trabzon halkı uzaktan kumanda ile yönetilmeyi hak etmiyor. Her felâketten sonra geçmiş olsun veya taziye ziyaretlerine gitmek çok da anlamlı olmasa gerek.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-