Siyaset

"Millet yine demokrasinin yanında olacaktır"

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, ”Türkiye seçimlerini başarılı yapan bir ülkedir ve bundaki ölçeği dünyanın gelişmiş ülkelerinin üzerindedir” dedi.

22 Ekim 2015 Saat: 10:15
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 418 kez okunmuştur

"Millet yine demokrasinin yanında olacaktır"
"Millet yine demokrasinin yanında olacaktır"

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü makamında ziyaret eden Soylu, burada yaptığı konuşmada, demokrasinin, çoğulculuğu beraberinde getiren bir rejimin adı olduğunu söyledi.

Trabzon’un hem huzurun hem asayişin hem bereketin hem de kendi etrafındaki coğrafya ile işbirliğinin en üst düzeyde bir il olduğunu belirten Soylu, ”Yavuz’un, Kanuni’nin, Fatih’in emaneti olan Trabzon, doğal güzellikleriyle sadece bizim memleketimizin değil, dış dünyanın da cazibesini çekmektedir. Kamu kurumlarımızla, yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum örgütlerimizle uyumun ve ahengin en üst noktaya gelmesi için hep birlikte güzel çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

Soylu, 1 Kasım seçimlerine de değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

”İnanıyorum ki 1 Kasım seçimlerinde millet yine demokrasinin yanında olacaktır. 1 Kasım seçimlerinde milletimiz hem ilerlemenin hem özgürlüğün hem istikrarın hem de güvenin yanında olacaktır. Türkiye, seçimlerini başarılı yapan bir ülkedir ve bundaki ölçeği dünyanın gelişmiş ülkelerinin üzerindedir. Seçimler, Türkiye’nin başardığı ve halkımızın çok önem verdiği, ihtimam gösterdiği bir alandır. Burada hem güvenliğin sağlanması, hem kamu düzeninin varlığını hissettirmesi hem de seçimlerin hilesiz, şüphesiz, entrikasız yapılması Türkiye’nin temel başarılarından birisidir.”

Vali Öz ise 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde milletin iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Yeni bir seçim maratonuna girildiğini dile getiren Öz, ”Bu demokrasinin güzelliğidir. Bütün kurumlarımızla beraber seçimlerin huzur ve güven içerisinde yürütülmesi için ülkemizde olduğu gibi ilimizde de gayret gösteriyoruz” dedi.

Öz, bölgesel ve yerel anlamda gerekli toplantıları yaptıklarını anlatarak, ”Seçim kurullarımız bu işin genel işleyişini sağlıyorlar ancak biz de güvenlik boyutlarıyla vatandaşımızın demokratik haklarını kullanmaları, siyasi partilerimizin projelerini halka etkin bir şekilde sunabilmesi için gerekli ortamı hazırlıyoruz. İlimizde güzel bir seçim dönemi geçiriyoruz. 1 Kasım’da halkımızın iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması için gayret gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Soylu, Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Köksal’ı da ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-