Karadeniz

Obeziteye karşı sen de bize katıl

Gümüşhane Kelkit’te "Sevdiklerimizle sağlığa yürüyoruz" diyerek yola çıkan protokol mensupları, sağlıkçılar ve öğrencilere vatandaşlar da eşlik edince mesaj yerine ulaştı.

13 Ekim 2015 Saat: 11:50
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 441 kez okunmuştur

Obeziteye karşı sen de bize katıl
Obeziteye karşı sen de bize katıl

Kelkit Toplum Sağlığı Merkezi’nce "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam" sloganıyla yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe, Kaymakam Naif Yavuz, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Kelkit Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Tolga Pamuk, İlçe Müftüsü Selim Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem İlkay Mansuroğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu, sağlık çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

SPOR KAÇINILMAZ

Kelkit Belediyesi’nden Kiptaş Kent Parkı'na kadar süren yürüyüşün ardından konuşan Kaymakamı Naif Yavuz, sağlıklı toplum yetiştirmek için yapılması gerekenin yürüyüş olduğunu belirterek, "Yürüyüşü özendirmek gerekiyor. Bu tür etkinlikleri geleneksel hale getirmemiz halinde katılımın daha da artacağını tahmin ediyorum. Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ve yaşlılarımıza yürüyüşün önemini anlatmamız gerekiyor. Sağlıklı yaşam sağlıklı beslenme ve spor ile mümkün olur" dedi.

FARKINDALIK YARATIYORLAR

Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ise, "Bu tür aktivitelerin bilinçlenmek adına olmazsa olmaz olduğunu, sağlıklı bir nesil ideali için beslenme şeklimizin ve sporun ne denli önemli olduğunu bilmemiz gerekir. Belediye olarak parklarımıza spor aletleri yerleştiriyoruz, yürüyüş alanlarımızı ilçemizin her alanına yaymayı hedefliyoruz. Bu vesileyle bu güzel organizasyonu tertip edenlere ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum " dedi. Kelkit Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Tolga Pamuk da, yürüyüşün amacının farkındalık oluşturup alışkanlık yaratmak olduğunu ifade ederek, "Asıl amacımız obeziteye dikkat çekmek, fiziksel aktiviteyi özendirmektir" diye konuştu.

Emrah Behzat Üçüncüoğlu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-