Trabzon

Oğlu için kurban kesti

13 aylık esaret sona erdi!

6 Kasım 2015 Saat: 16:16
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 409 kez okunmuştur

Oğlu için kurban kesti
Oğlu için kurban kesti

Yatta stajyer olarak bulunan Ayberk Mutlu ile arkadaşı Giray Terzi, serbest bırakılmalarının ardından ilk kez memleketleri Trabzon’a ayak basarken, Doğu Karadeniz Balıkçı Kooperatif Birliği Başkanı olan Ahmet Mutlu oğlu için evin kapısında iki kurban kesti.

Yaklaşık 13 aydır sıkıntı çektiklerini belirten Mutlu, oğluna kavuşmanın mutlululuğunu yaşadığını belirterek, “Çocuklarımıza kavuştuk güzel bir olay. Allah kimsenin başına böyle bir şey vermesin. İşin özü Türkiye ile ilişkiler iyi olmadığı için bu iş bu kadar uzadı. Devletler arasındaki ilişkileri normal olarak karşılanması lazım. Bize her türlü yardımı gösteren devlet büyüklerine, herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Giray Terzi’nin annesi Melek Terzi de duyularını kelime ile ifade edemeyeceğini belirterek oğluna kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.Giderek oğlu için umutlarının kaybolduğunu anlatan anne Melek Terzi, “Duygularımı kelime ile ifade edemiyorum. Sonucun böyle olacağını beklemiyorduk. Çünkü bütün umutlarımız kayboldu bitti. Oğlumun sağlıklı göreceğimi hiç düşünemiyordum. Bir daha Giray’ı görebileceğimi düşünemiyordum. Oğlumun 3 yaşından beri ideali gemi kaptanı olmaktı. Hep kaptan olacağım dedi ve oldu. Mesleğini de çok seviyor. Bu yaşadıklarımızdan sonra ben asla denize gitmesin istemiyorum. Benim oğlum da ideallerinden ödün vermez. Onun duygularına saygı duyuyorum” diye konuştu.

Yatta stajyer olarak bulunduğunu ve stajına kaldığı yerden devam edeceğini belirten Giray Terzi de, “Süreç biraz karmakarışık oldu. Orada tercüman konusunda sıkıntı yaşadık. 13 ay tutuklu kaldık. Suç olmayan bir şey için bizi 13 ay tuttular. Sonucu iyi oldu. Açık denizlere devam. Mesleğimi yapacağım. Bu gemide stajyer olarak gelmiştim. Stajımı tamamlayamadım. Okulum bitti. Allah nasip ederse şimdi stajımı tamamlayacağım”dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

Şenol Güneş'i Kızdıran Olay

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-