Karadeniz

Öğrencilerden takdirlik olay

Artvin’de caddede bir miktar para bulan ortaokul öğrencileri parayı sahibine ulaştırması için Belediye Başkanı Kocatepe’ye teslim etti. Öğrenciler bu davranışlarıyla takdir topladı.

7 Ekim 2015 Saat: 23:53
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 425 kez okunmuştur

Öğrencilerden takdirlik olay
Öğrencilerden takdirlik olay

Artvin Gazi Ortaokulu öğrencilerinden Burcu Kotanoğlu (13), Sudem Saraç (11) ve Sonay Çokadar (11) okula giderken yol kenarında buldukları bir miktar parayı Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teslim edip sahibinin bulunmasını istediler. Öğrencileri makamında kabul eden Artvin Kocatepe, yaptıkları bu örnek davranıştan dolayı tebrik ederek çocuklara hediye verdi. Kocatepe, "Her şeyden önce ülkemizin böyle bir dürüst, ahlaklı, haramı, helali bilen gençlere ihtiyacı var. Sizler bu anlamda yaşıtlarınıza çok güzel bir örnek oldunuz. Sizleri bu yüzden ayrıca tebrik ediyorum. İlimizde bu tür örnek davranışlara sıkça şahit oluyoruz. Sizin gibi kardeşlerimizi gördükçe ülkem adına, geleceğimiz adına onur duyuyoruz, ümitleniyoruz. Ülkemiz sizin gibi gençler sayesinde müreffeh, mutlu huzurlu, hak hukuk bilen insanlar yetiştirecek diye seviniyoruz" dedi.

PARANIN SAHİBİ ARANIYOR

Öğrenciler, okula giderken yol kenarında bir miktar para gördüklerini, o paranın ihtiyaçlı birine ait olabileceğini düşündüklerini ve parayı sahibinin bulunup ulaştırılması için Artvin Belediyesine teslim etmek istediklerini söyledi. Bunun üzerine Artvin Belediyesi zabıta ekipleri anons yaparak paranın sahibine ulaşmaya çalıştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-