3.sayfa

Öğretmenlerin en büyük sıkıntısı...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla önemli açıklamalarda bulunan Midyatlı eğitimciler, en büyük sıkıntılarının gençlerde yaşanan ahlaki yozlaşma olduğunu belirterek, öğretmenlere çok önemli görevler düştüğünü söyledi.

24 Kasım 2015 Saat: 15:35
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 380 kez okunmuştur

Öğretmenlerin en büyük sıkıntısı...
Öğretmenlerin en büyük sıkıntısı...

Her yıl 24 Kasım`da kutlanan öğretmenler günü nedeniyle açıklamalarda bulunan öğretmenler, ahlaki yozlaşma, karma eğitim, öğretmenliğin önemi, öğretmenlerin sivil toplum kuruluşlarındaki işlevi, öğretmen-âlimler ilişkisi gibi farklı konularda öneri ve tavsiyelerde bulundular.Midyat Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda meslek derslerine giren Halil Deniz, öğretmenlerin çevresini aydınlatan bir ışık kaynağı gibi olduğunu belirtti. Öğretmenliği, insanlığın ve Müslümanların öğretmenleri olan peygamberlerin izinde kutsal bir görev olarak gördüklerini dile getiren Deniz, toplumun geleceği olan çocukların hayata hazırlanması konusunda bu görevi üstlendiklerini ifade etti.

En büyük sıkıntımız ahlâki yozlaşmadır”

Her mesleğin olduğu gibi öğretmenliğin de maddi açıdan sıkıntıların yaşandığını söyleyen Deniz, kendilerini asıl sıkıntıya sokan ve eğitimi zorlaştıran şeyin öğrencilerin yaşadığı ahlâki yozlaşma olduğunu belirtti.Deniz, “Buna neslin yozlaşması da diyebiliriz. Eski nesil, ailesinden gördüklerini yaşıyordu. Gelişen teknoloji nedeniyle bilgiye ulaşmada sıkıntı çekmeyen yeni nesil, hazırcı bir hale gelmiştir. Daha araştırmacı bir nesil ortaya çıkmakla birlikte, internet ortamında bilgiye ulaşırken karşılaştıkları ahlak dışı ve uygunsuz durumlar ahlaki bir yozlaşmayı da beraberinde getiriyor. Bunlardan etkilenen bireyler, ister istemez günlük hayatta da karşılığını buluyor. Özellikle öğrencinin öğretmen, aile ve arkadaş ilişkilerinde bu durum kendini açıkça gösteriyor. Bu nedenle ahlaklı bir neslin yetişmesinde başta aileler olmak üzere biz öğretmenlere de çok önemli görevler düşmektedir. Bu açıdan öğretmenlerimizin örnek olabilecek bir ahlak sahibi olmaları, öğrencileri doğruya ve güzele yönlendirmeleri konusunda dikkatli davranmaları gerekir.” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-