Karadeniz

Önder ‘Üstümüze ceset parçaları düştü’

Patlamanın yaşandığı noktada HDP kortejinde Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İstanbul Milletvekili Sezai Temelli ve eski Kalkınma Bakanı, İzmir Milletvekili Müslüm Doğan da yürüyordu

11 Ekim 2015 Saat: 08:49
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.234 kez okunmuştur

Önder ‘Üstümüze ceset parçaları düştü’
Önder ‘Üstümüze ceset parçaları düştü’
 HDP kortejinde Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Patlamanın hemen yakınında olduklarını hatırlatarak aslında milletvekillerin hedef alındığını ifade etti. 
"Patlamada insanlar bize set oldu" sözleriyle konuşmasına başlayan ve olay anını anlatan Önder, "Üstüm insan parçaları ile doldu. Havada bir kolun uçtuğunu gördüm. Oysa her şey çok güzeldi. İnsanlar halay çekiyordu, barışla ilgili türküler söylüyordu. Bu alçakça işlenen bir katliamdır. Hesabı sorulmazsa ülkede hiçbir zaman barışın adı anılamaz.” dedi.   
Sırrı Süreyya Önder de patlama anını anlatırken, “Biri zayıf biri kuvvetli iki patlama duyduk. Her taraf cansız beden ve kopmuş uzuvlarla doluydu. 20 ölen insanı gözümle gördüm.
Süratle patlamanın olduğu yere döndüğümüzde polisin kalabalığa gaz sıktığını gördük. Onları durdurduk. Her taraf cansız beden ve kopmuş uzuvlarla dolu; eller, ayaklar...” Önder, bombalı saldırının KCK’nın tek taraflı eylemsizlik açıklaması ilanının beklendiği bir anda yapılmasının dikkat çekici olduğunu da ifade ederek, “Bundan daha bir çok siyasi sonuç çıkarılabilir” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-