Siyaset

Oran, "böyle siyasete yazıklar olsun"

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı, eski CHP milletvekili Umut Oran, CHP il başkanlarının valiler ve emniyet müdürlerinin tehdidi altında olduğunu ileri sürerek, Yüksek Seçim Kurulu’nu göreve çağırdı.

24 Ekim 2015 Saat: 09:36
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 712 kez okunmuştur

Oran, "böyle siyasete yazıklar olsun"
Oran, "böyle siyasete yazıklar olsun"

Seçim çalışmalarında bulunmak üzere Trabzon’a gelen Umut Oran, CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Türkiye’yi karış karış gezdiğini ve bugüne kadar görmediği bir durumla karşılaştığını anlatan Oran, şunları söyledi:

"Benim il başkanlarım şu anda AKP’nin valileri tarafından, AKP’nin emniyeti tarafından, AKP’nin Ankara’daki askerleri tarafından tehdit altında. Bu tehdit bize vız gelir. Benim il başkanlarımı AKP tehdit edemez. Yüksek Seçim Kurulu’nu uyarıyorum. Şu anda il başkanlarım, il başkanlıklarım sürekli Cumhuriyet Savcıları’na ifade veriyor. Onlarla ilgili sürekli suç duyurusunda bulunuyorlar. Adalet herkese her zaman lazım. Bu ülkede adaleti sağlaması gereken kişiler adaleti farklı sağlarlarsa gün gelir onlar da karşılarında farklı bir adalet bulurlar. Türkiye’nin iktidar alternatifi partisinin il ve ilçe başkanlarından elinizi çekin. Saraydan alınan talimatlarla işlem yapmayın. 9 gün sonra seçim var. Hangi ile gitsem, il başkanım seçim kampanyası mı yürütecek, örgütünü mü sevk edecek? Ankara’dan, oradaki valilerden bu tür baskı ve zulümlerle, kanun dışı uygulamalarla karşı karşıyalar."

BÖYLE ADALET VE SİYASETE YAZIKLAR OLSUN

Şehit yakınlarına ve iktidarı eleştirenlere açılan davaların ve soruşturmaların da zulüm olduğunu vurgulayan Umut Oran sözlerini şöyle sürdürdü:

"Baskıcı ve zulmeden anlayış herkesin burasına geldi. Vatan uğruna insanlar ölüyor. Geride kalan aileleri acısını çekemeyecek mi? Duygularını özgürce ifade edemeyecek mi? İçinden mi konuşacak? Geçenlerde askerimize uyarı cezası verildi. Dün Siirtli şehidimizin kuzenine Cumhurbaşkanına hakaretten 16 yıl ceza istemiyle dava açıldı. Ölüsüne mi üzülsün, ülkeye mi üzülsün? Biz siyaseti insanlarımız ölmesin diye yapmıyor muyuz? Hem sen insanlarını yaşatamıyorsun, hem de onların evlatları, yakınları acılarını özgürce söyledikleri zaman, onlara karşı kendi yargını sopa olarak kullanıyorsun. Böyle bir adalete ve siyasete yazıklar olsun."

'KİMSEYE VERECEK EMANET OYUMUZ YOK'

1 Kasım’da CHP olarak amaçlarının tek başına iktidara gelmek olduğunu vurgulayan Oran, "Ödünç ve emanet oy bilmiyoruz, tanımıyoruz. Kimseye verecek bir tek emanet oyumuz yok. Koalisyonu asla düşünmüyoruz. AKP ile koalisyonu aklımızdan bile geçirmiyoruz" diyerek açıklamalarını noktaladı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-