Siyaset

Pekşen güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Beşikdüzü ilçe kongresi yapıldı ve mevcut Başkanı Kadem Karadeniz yeniden ilçe başkanı seçildi.

27 Kasım 2015 Saat: 13:44
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 368 kez okunmuştur

Pekşen güven tazeledi
Pekşen güven tazeledi

Belediye Kültür Salonu’nda yapılan CHP Beşikdüzü ilçe kongresinde Divan Başkanlığı görevini İl Başkanı Güzide Uzun yaptı.

Kongrede ilk konuşmayı İlçe Başkanı Kadem Karadeniz, “AKP iktidarının artan bu baskı ve dayatmalarına karşı birlik ve beraberlik içinde olmamız kaçınılmazdır. Gün kişisel zaaflarımızı dışarıda tutma, gün dostluk, gün barış ve dayanışma, gün birbirimizi anlama, gün toplumu kucaklama, gün CHP’yi iktidar yapma günüdür. Hepimiz CHP’yi iktidara taşımak için şimdiden onurlu mücadeleye davet ediyorum” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ise, “Eğer bu kentte, bu ülkeye bir şeyler katamayacaksak milletvekilliği benim için züldür. Bunu bilmenizi istiyorum. Yola çıktığım günden beri ülkem için, partim için mücadele ediyorum, etmeye de devam edeceğim.  Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin direnebilecek tek son çaresidir. Bunu lütfen fark edelim. Emin olun yarın hiçbiriniz çocuklarınız için bu şehirde, bu kentte, bu ülkede gelecek göremeyeceksiniz. Bugün göremiyorsunuz zaten. Size dayatılan bir yaşma standardına mecbur olarak uymak durumundasınız. O yaşam standardına boğun eğmek durumundasınız.

Ya boğun eğeceğiz ya direneceğiz. Başka türlü olmuyor bu işler. Katlanmadan, mücadele etmeden, risk almadan, meydan okumadan olmaz, bunları hiçbirisi olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’de yeniden umut olmalı. Ben bu ülkenin nereye doğru sürüklendiğini görüyorum. Ben diyorum ki; milletvekili olmak başka bir şey, Türkiye’nin şuanda ihtiyaç duyduğu başka bir şey. Şuanda sokaktaki üyemizden en tepedeki genel başkana kadar hiçbirimizin bir dakika uyumaya hakkı yok. Bu meydanları meydan okuyanlara tar edecektir. Eğer bunu yapamazsak hepimize geçmiş olsun. Cumhuriyet Halk Partisi yeni yüzyıla iddia koyacaksa ödünsüz risk alarak, mücadele ederek, direnerek bu iddiayı koyabilir. Bu iddianın arkasında durabilenler geleceğe tarih yazacaklardır, duramayanlar tarihte detay olacaklar. Beşikdüzü’nden beklediğim çok şey var. Beşikdüzü umut vaat eden, büyük bir direnişi sergiliyor. Bunu görüyorum” diye konuştu.

Kongre de ayrıca Ferda Kudunoğlu, Hikmet Nuri Aydın, Necdet Durgun, Faruk Alpşanlı, Osman Bektaş Necip Yıldız ve il başkanı Güzide Uzun da birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi ve seçime tek liste giren mevcut başkan Kadem Karadeniz yeniden ilçe başkanı seçilirken yönetim kurul şu isimlerden oluştu: Lale Gözaçan, Mustafa Gültepe, Pirağa Demirbaş, Celal Kurt, Sema Kadıoğlu, Hülya Öztürk, Yetkin Kalay, Adil Barutçu, Mustafa Altınsoy,  Mehmet Diri, Sunay Kurtoğlu ve Mehmet Ali Cora  Kongreye ayrıca eski il başkanları Cafer Hazaroğlu, Necip Yıldız, Beşikdüzü eski belediye başkanı Ramis Uzun, eski Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, milletvekili aday adayları ile partililer katıldılar.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-