Gündem

“PKK’nın temellerini II. Abdülhamid attı”

Gazeteci Çağlar Cilara'nın programında II. Abdülhamid ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunan araştırmacı Zelyut, "II. Abdülhamid Hamidiye Alayları'nı kurarak PKK'nın temellerini attı" dedi.

27 Eylül 2016 Saat: 18:19
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 769 kez okunmuştur

“PKK’nın temellerini II. Abdülhamid attı”
“PKK’nın temellerini II. Abdülhamid attı”

KRT televizyonunda Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtlayan Gazeteci / Yazar Rıza Zelyut, II. Abdülhamid ile ilgili yaşanan tartışmalara yeni boyut getirdi.

II. Abdülhamid'in Hamidiye Alayları'nı kurarak PKK'nın temellerini attığını ileri süren Zelyut,"II. Abdülhamid ilk meclisi kapatarak milli iradeyi ayaklar altına alan, darbeci bir padişahtır" diye konuştu.

Zelyut'un açıklaması şöyle:

"SAVAŞ KAZANIP MASADA TOPRAK VERDİ"

"Dünyada bir savaş kazandıktan sonra savaşı kazandığı ülke karşısında toprak kaybeden başka bir padişah yada devlet adamı var mı? Abdülhamid bir savaş kazanan ama kazandığı savaştan sonra masa başında toprak veren tek padişahtır. 1896 yılında Osmanlı-Yunan kuvvetleri savaştılar ve Türk kuvvetleri Yunanlıları yendi. Daha sonra Osmanlı devlet büyüklüğündeki Girit adasını Yunanlılara teslim etti.

"TÜRK KÖYLÜSÜNÜ DERİSİ YÜZÜLECEK İNSAN OLARAK GÖRÜRDÜ"

"Abdülhamid'in Türk köylüsünü, derisi yüzülecek insanlar olarak gördüğü, vergi üstüne vergi bindirdiğini, ahırındaki eşekten ve inekten vergi aldığını kaynaklardan göreceksiniz."

"İLK MECLİSİ KAPATTI MİLLİ İRADEYİ AYAKLAR ALTINA ALDI"

"Bu iktidar hep milli iradenin üstünlüğünden söz etmiyor mu? Milli iradeye en büyük darbeyi vuran padişah Abdülhamid'dir. Türk tarihinde ilk defa bir meclis 1876'da açıldı. Bu ilk meclisi kısa bir süre sonra kapatan, yani milli iradeyi ayaklar altına alan padişah Abdülhamid'dir. Abdülhamid darbecidir, altını çizelim."

"HAMİDİYE ALAYLARI'NI KURARAK PKK'NIN TEMELLERİNİ ATTI"

"Abdülhamid Hamidiye alaylarını kurmuştur, Sünni Kürt aşiretlerden. Bu sünni Kürt aşiretler ikinci meşrutiyet döneminde ortadan kaldırılmış ama varlıkları devam etmiş, 1925 yılında Şeyh Said ayaklanması o aşiretlerin desteği ile yürütülmüştür. PKK örgütü, kan akıtan örgüt aynı çizginin devamıdır. Abdülhamid öyle bir darbe vurduki Türkiye'ye, Hamidiye alayları ile Kürtleri ayrılıkçı bir güç haline getirip, bugünkü PKK'nın temellerini attı."

Odatv.com

Etiketler: pkk,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-