Sağlık

Sahte içkiden kaç kişi öldü?

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan sahte içki açıklaması...

6 Kasım 2015 Saat: 16:29
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 647 kez okunmuştur

Sahte içkiden kaç kişi öldü?
Sahte içkiden kaç kişi öldü?

Müezzinoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde düzenlenen Mekteb-i Tıbbiye-i Şahhane'nin açılışının yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Programa Bakan Müezzinoğlu'nun yanı sıra TBMM Başkanı İsmet Yılmaz da katıldı.

Müezzinoğlu burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 2 kişinin hayatını kaybettiği mantar zehirlenmesiyle ilgili Bakan Müezzinoğlu, “Mantar zehirlenmeleriyle ilgili genelde ilkbahar ve sonbaharda karşılaştığımızı bir gıda zehirlenmesidir. Vatandaşımızdan istediğimiz doğadan topladıkları mantar konusunda duyarlı olmalıdır. Her yıl karşılaştığımız bu vakalar can kayıplarına neden oluyor. Bu yılda 2 vatandaşımızı kaybettik. Yaklaşık 67 vatandaşımız hastanelerimizde müracaat eti. Tedavileri devam ediyor. Vatandaşlarımızdan duyarlılık ve dikkat bekliyoruz. Doğadan toplanan mantarın mutlaka iyi değerlendirilmesi, gelişi güzel mantarları değil bildiğimiz mantarları tüketecek duyarlılığı göstermeliyiz. İlk 8-10 saati en ufak şikayette erken hekime müracaat etmek gerekiyor. 114 nolu zehirlenmeyle ilgi telefondan bilgi alınmalı. Ne kadar erken hastanelere gelinirse vatandaşları o kadar sağlıklı hayata tutundurabiliyoruz. Vatandaşlarımızı genellikle çoklu organ yetmezliğinden kaybediyoruz” dedi.

“27 KİŞİ SAHTE ALKOLDEN HAYATINI KAYBETTİ”
Sahte alkol nedeniyle toplam 27 kişin hayatını kaybettiğini kaydeden Müezzinoğlu, “Sahte alkolle ilgili şuanda Adli Tıp'ta teşhis bekleyen 3 vefatımız var. hastanelerde yoğun bakımda 8 vakamız var. 5 vakamızda servislerde tedavi ediliyor. Toplam 91 alkol zehirlenmesiyle gelen vakamız var. Metil alkol zehirlenmesi teşhisiyle Adli Tıp raporu aldığımız 27 vakamız var. 3 vakamız da adli tıp raporu bekliyor” diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-