Futbol

"Şehre katkı sağlayacak”

Trabzon’da 11-18 Temmuz 2016 tarihlerinde yapılacak olan ISF Gymnasiade ( Okul sporları Olimpiyatları) 1. Koordinasyon toplantısı yapıldı.

22 Ekim 2015 Saat: 14:32
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 426 kez okunmuştur

"Şehre katkı sağlayacak”
"Şehre katkı sağlayacak”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı da yaptığı konuşmada “Böylesine büyük organizasyonlar her hangi bir kurumun tek başına yapabileceğimiz bir olay değildir. Trabzon şehri daha önce böylesine büyük 2 organizasyonu alnının akıyla atlatmayı başarmıştır” şeklinde konuştu.
Türkiye Okul Sporları Federasyon Başkanı Ayhan Pala ise Trabzon’un bir spor kenti olduğunu vurgulayarak “Bu şehrin olmayan bir özelliği var o da bacası tütmüyor ama bu şehrinde bacası olan tek bir güç var o da spordur. Bu spor gücünün hayatta devamlılığını sağlamak üzere büyüklerimiz, bakanlarımız Trabzon adına yatırım yaptılar. Özellikle 14- 18 yaş grubu çocuklar Trabzon’a gelecekler. Şehir aslında sosyal yönden gelişiyor. Ama en büyük katkısı ekonomik olarak bırakıyor. TÜRSAB’ın verilerine baktığımızda spor turizmi için gelen bir kişinin ülkemize bıraktığı rakam bin 432 dolar olarak açıklıyorlar. Tatil için gelen turist ise 538 dolar olarak açıklanıyor. Demek ki bu organizasyon ekonomik yönden de şehre katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Öte yandan Koordinasyon toplantısının ikincisinin 22 Aralık 2015 günü yapılması kararlaştırıldı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-