Siyaset

Soylu, Atatürk temalı sergide

AK Parti MKYK üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Cumhuriyet ve Atatürk temalı karma serginin açılışına katıldı.

28 Ekim 2015 Saat: 10:20
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 399 kez okunmuştur

Soylu, Atatürk temalı sergide
Soylu, Atatürk temalı sergide
Trabzon İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nde Cumhuriyet ve Atatürk temalı karma sergiye 15 sanatçı yağlı boya, ebru, fotoğraf, çini, karikatür ve şiirden oluşan 54 eserin bulunduğu sergi açılışına katılan Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin İstiklal Mücadelesinin diğer milletlerin İstiklal Mücadelesinden çok farklı olduğunu belirterek, "Bugün ülkemizin kalkınmasının, zenginleşmesinin  kaynağında bu mücadelenin ortaya konuş şekli vardır" dedi.
Bugünki Türkiye'nin Cumhuriyetin ilk yıllarındaki Türkiye olmadığını ifade eden Soylu, "Türkiye 10 bin 500 dolarları aşan milli gelire sahip . Türkiye hedefleri olan bir ülke. Bu hedeflerine emin adımlarla gitmektedir. Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye Dünyanın en büyük ekonomisine birisi haline gelme hedefi var. Cumhuriyetin 100 yıılnda 500 milyar dolarlık ihracat hedefiyle karşı karşıya kalan bir ülkedir. 81 vilayetinde üniversiteler kuran, genç nesilleri ilimle, bilimle büyüten bir Türkiye var.  Cumhuriyet Haftası ve 29 Ekim münasebetiyle özellike Tılsım Uluslararası Sanat Derneğine, ev sahipliği yapan İl kültür turizm müdürlüğüne sergiye katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Böylesine bir sergiye katılmaktan onur duyuyorum, hepinizin huzurunda 15 sanatçımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. 15 sanatçımıza hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Açılışa Süleyman Soylu'nun yanı sıra AK Parti Trabzon eski milletvekili Safiye Seymenoğlu, Rusya Başkonsolosu, İl kültür ve turizm müdürü İsmail Kansız,  Tılsım Uluslararası Sanat Derneği Başkanı Songül Kartal sanatçılar ve sanatseverler katıldı.
Öte yandan 3 Kasım'a kadar açık kalacağı sergiden elde edilecek gelirle, orta öğrenimde eğitim ve öğretim gören gençlere destek çıkılacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-