Siyaset

Soylu, "ses çıkaramıyorlar"

1 Kasım erken seçimler için seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Milletvekili adayı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu.

24 Ekim 2015 Saat: 08:54
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 405 kez okunmuştur

Soylu, "ses çıkaramıyorlar"
Soylu, "ses çıkaramıyorlar"
Soylu, konuşmasında Türkiye’nin birçok olayla karşı karşıya kaldığını belirterek, “Türkiye kendisine karşı yapılan sıkıştırma ve kuşatmalara karşı bugün ayakta duruyorsa, bu milletin ortaya koyduğu iddia, irade ve kararla olmuştur. Bu millet, bugüne kadar ne sağlamışsa seçimle, reyle, sandıkla sağlamıştır. Bu millet ne kadar adım atmışsa bunu reyle, sandıkla ve seçimle sağlamıştır” ifadelerini kullandı.
“Siz kimsiniz diye bize bakıyorlar” diyen Soylu, “Bize ayar çekmeye çalışanlara sesleniyorum ki Türkiye eski Türkiye değildir, bilmenizi isterim. Yine onlara sesleniyorum ki terör örgütü maşanıza da sizlere de öyle dersler veriyoruz ki bilmenizi istiyoruz, PKK terör örgütünü soyunu kurutacağız, onu tüketeceğiz ve bitireceğiz. Hem de göreceksiniz bu ülkede, bu ülkenin sınırları ve bu ülkenin sınırları dışı olsa dahi kimse bu terör örgütünün adını bile anmayacaktır. Hedef ülkemizin büyümesidir, zenginleşmesidir, hedef milletimizin özgürleşmesidir, hedef Türkiye’nin yarınlarınadır” değerlendirmesinde bulundu.Soylu, terörle mücadeleye dikkati çekerek, “Bugün sınırımızın içinde de sınırımızın dışında da İran sınırına kadar da Irak sınırının içlerine kadar da terör örgütünün bütün menzillerine gidiyor, onları tarumar ediyoruz. Mağaradan mağaraya bile gitmelerine izin vermiyoruz. Ürküyorlar, korkuyorlar ve Türkiye’nin gücünü, kuvvetini, kudretini onlara hissettiriyoruz” dedi.
“Dünya bugün Türkiye’nin terörle mücadelesine hak veriyor”
Milli birlik ve kardeşlik sürecine de değinen Soylu, “Dediler ki ‘Milli birlik ve kardeşlik sürecini bozun’. Ne zaman üzerimize geldiler ‘, ‘demokrasi, ilerleme’ dedik. Bize çelme takmaya çalışıyorlar, onları kıskandıracak şekilde milli otomobilimizi de yapacağız, milli uçağımızı da yapacağız, milli istihbarat uydumuzu da yapacağız . Bu ülkede 1999 ile 2000′li yıllarda siz de ben de biliyorduk, başbakanlara kasa fırlatılırdı, bugün uzaya uydu fırlatılıyor. Türkiye bu noktaya geldi” diye konuştu.
Soylu, “Biz bunları yapmasaydık, bugün bütün dünya kafamızdaydı” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizi sınırlarımızın dışına çıkarmayacaklardı. Şimdi isteseler de istemeseler de ses çıkaramıyorlar. Çünkü Türkiye o gün demokrasiden, insanından yana oldu. Ne söylerse söylesinler, muhalefetimiz ne ortaya koyarsa koysun, iddiamızdan, yolumuzdan, yolculuğumuzdan ve istikametimizden vazgeçmedik. Bugün eğer bunu yapıyorsak, o gün ortaya koyduğumuz samimiyettendir. 3 ile 4 yıl bu ülkede analar ağlamadı. Bize söylemedikleri laf kalmadı. Biz milletimizi kazanmaya çalıştık. Biz milletimizle PKK’nın arasına, terör örgütünün ve onu kullanmak isteyenlerin arasına bir duvar örmeye çalıştık, en nihayetinde bütün dünya bugün Türkiye’nin terörle mücadelesine hak veriyor.”
Türkiye’nin istikametine devam ettiğini de vurgulayan Soylu, Türkiye’nin istikametine devam etmesindeki kararı milletin verdiğini anlattı.
Soylu, Türkiye olarak hedefleri olduğunu da işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Biz dünyanın ilk 10 ekonomisinde, dünyanın ilk 10 büyük devletinden birisi olacağız. Dünyanın her yerinde adaleti, hakkaniyeti, bu toprağın değerlerini medeniyetimize anlatmaya çalışan, güçlü, demokratik ülke, yeni Türkiye ve büyük Türkiye’yi oluşturma hedeflerimiz var. Biz iktidar aramıyoruz. Biz büyük, yeni ve demokratik Türkiye’yi arıyoruz. Ülkemize gelip, ‘sizin atak helikopterinizi, altay tanklarınızı, ürettiğiniz otomobilleri almak istiyoruz” deyip, Türkiye’yi dünyanın en üst ligine çıkartmak istiyor ve ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırmak istiyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-