Gündem

Soylu tarafından görevden alınan Müdür şaşırttı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevden alınan Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, şaşırttı.

26 Eylül 2016 Saat: 12:36
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 331 kez okunmuştur

Soylu tarafından görevden alınan Müdür şaşırttı
Soylu tarafından görevden alınan Müdür şaşırttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından görevden alınan Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in şehit cenazelerinde mezara toprak atmak için hazırlattığı ve makam aracının bagajında sakladığı kürek ortada kaldı. Korumalar küreğin ne yapılacağını sorduğu öğrenildi.

KÜREK BAGAJDA DURUYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü görevine getirildikten sonra yaptığı uygulamalarla gündemden hiç düşmeyen Celalettin Lekesiz'in son yaptığı hareket ise duyanları şaşkına çevirdi. Şehit cenazelerinde mezara toprak atmak için kullanılan küreklerin herkesin ellediği gerekçesiyle kendisine özel olarak bir kürek yaptırdığı iddia edilen Lekesiz, küreği de korumalarına teslim etmiş. Korumalar cenaze töreni bitikten sonra mezarlığa giden Lekesiz'e küreği vererek mezara toprak attıktan sonra yeniden küreği bagaja koyduğu belirlendi.

KORUMALAR KÜREĞİ SORDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göreve geldikten sonra ilk icraatı olarak Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'i görevden almıştı. Yaptığı uygulamalarla emniyet teşkilatını bıktıran Lekesiz'in görevden alınmasının ardından korumaları küreği ne yapacağını sorduğu öğrenildi. Küreğin İnşaat ve EmlakDaire Başkanlığı'na verileceği belirtildi.

ÇIKMAYAN BOYA ARATMIŞTI

 Lekesiz görevde bulunduğu dönemde toplumsal olaylarda kullanılan TOMA'dan göstericilerin üzerine çıkmayan boya bulunarak sıkılması talimatını vermişti. Ayrıca Lekesiz, genel müdürlük yemekhanesine alınacak ekmeğin tarifini vermiş ve Ankara'da sokak sokak o ekmek aranmıştı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-