Magazin

'Sürdürülebilir' festival başlıyor

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, dünyanın dört bir yanında daha iyi bir gelecek yaratmak için çaba gösterenlerin hikâyelerini bir araya getiriyor.

19 Kasım 2015 Saat: 13:38
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 320 kez okunmuştur

'Sürdürülebilir' festival başlıyor
'Sürdürülebilir' festival başlıyor

Festival Türkiye’nin 16 ili ve 4 ilçesinde gerçekleşecek.Paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) bugün İstanbul’da başlıyor. Festival kapsamındaki film gösterimleri yarından itibaren toplam 19 il ve ilçede daha seyircilerle buluşacak ve 22 Kasım’da sona erecek. Bu yıl sekizinci kez gerçekleşen festivalde yer alan belgesellerin ortak özelliği, bütüncül bakış ve yaratıcı çözümler içermeleri. Belgeseller izleyicilere sorunun aciz bir parçası olmaktan öteye geçip çözümün bir parçası olabileceklerini hatırlatma işlevini taşıyor. SYFF her sene olduğu gibi izleyicisini harekete geçmeye çağıran filmlerden oluşan bir program sunuyor.

Seçkisindeki 30 film ile su, ulaşım, iklim, enerji, moda, tarım gibi konularda karşılaştığımız sorunların aslında birer semptom olduğunu gösterirken bizleri hepsinin kökenindeki gerçek sorunları anlamaya davet ediyor. Festivalde, belgesellerin yanı sıra söyleşiler, müzik ve performans grupları da yer alacak. Festival, Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren yerel ekiplerle işbirliği yaparak toplam 20 il ve ilçede, 23 salonda eşzamanlı olarak düzenleniyor.

Festivalin gerçekleşeceği il ve ilçeler şöyle: Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayındır (İzmir), Bodrum (Muğla), Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Eskişehir, Fethiye (Muğla), Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Trabzon ve Urla (İzmir).

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-