Trabzon

TMMOB hesap vermeliler dedi

Türk Mühendis Ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Trabzon meydan parkında terör saldırılarını kınadılar.

13 Ekim 2015 Saat: 14:54
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 535 kez okunmuştur

TMMOB hesap vermeliler dedi
TMMOB hesap vermeliler dedi

Açıklamaları şu şekilde:

“Ankara’da gar meydanında yaşanan olay, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberlik anlayışına, demokrasiye olan güvenine, kardeşlik ve bir arada yaşama hukukumuza dönük hain bir saldırırdır. Yapan yaptıran, destek olan göz yuman her kimse en kısa sürede hiç bir şüpheye ve soru işaretine

meydan bırakmadan Türk hukuk ve adaletine hesap vermelidir.

Her geçen gün şiddetle ihtiyacını hissettiğimiz adalet duygusunun ve toplumdaki hukuka olan güvenin daha fazla azalmaması ve örselenmemesi için hiç bir makam sorumluluktan kaçmamalı, görevlerini eksiksiz yerine getirerek toplumsal vicdanı rahatlatmalıdır. Tüm uğraşlarına rağmen terörün ve destekçilerinin bugüne kadar bozamadıkları toplumsal barış ve kardeşlik duygularımızın zarar görmemesi gerekmektedir. Önceliğimiz; düşüncesi, yaşam tarzı, beklenti ve talepleri ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması olmalıdır.

Bugün, ülkemizde hâlâ askerimiz, polisimiz ve sivil vatandaşlarımız şehit olmaktadır. Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Milli bir mücadelenin sonunda şehitler vererek, gaziler bırakarak kurduğumuz cumhuriyetin başkentinde paramparça olmuş bedenlerin yüreklerimizi dağladığı bu günde, dün olduğu ve gelecekte de hep olacağı gibi bizler meslek kuruluşları olarak toplumsal barışı ve kardeşliği savunmaya devam edeceğiz. Bu talepleri ve bu taleplerin sahiplerini korkutmak, yıldırmak ve sindirmek isteyenlere fırsat vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Kardeşlik ve bir arada yaşama isteğimizi sonuna kadar savunacağız. Bunun yok edilmesine izin vermemeliyiz, vermeyeceğiz.

Milli birliğimize kasteden bu ve benzeri terör olaylarının bizi daha da kenetleyeceğinin, teröristlerin ve terörü kullanarak emellerine ulaşmak isteyen hainlere ve düşmanlarımıza fırsat verilmeyeceğinin bilinmesini istiyoruz. Milli duruş gerektiren bu gibi olayları siyasi olarak kullanmaya çalışanlara da kendilerini insani açıdan bir kez gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Trabzon İl Koordinasyon Kurulu olarak hayatını kaybedenlere rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-