Trabzon

Trabzon Valisinden Mesaj

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı

3 Aralık 2015 Saat: 08:55
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 473 kez okunmuştur

Trabzon Valisinden Mesaj
Trabzon Valisinden Mesaj

Vali Öz mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Toplumsal yaşama eşit ve etkin katılım tüm bireylerin hakkıdır. Bu amaçla Engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla 1992 yılında Birleşmiş Milletler kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Engelli vatandaşlarımızın her alanda kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri için; Devletimiz kalıcı ve çağdaş çözümler üretme sorumluluğu ile hareket etmektedir.

Geçmişte, ihmal edilen, sorunları, talepleri ve istekleri görmezden gelinen engellilerimizin, başta eğitim, sağlık ve istihdam olmak üzere her alandan özgürce ve rahatça yararlanabilmesi için her tür imkân sunulmaya çalışılmaktadır.

Engellilerimizin yaşam kalitesinin artırmak amacıyla, Engelli Evde Bakım Hizmeti kapsamında ilimizde 4 bin 710 engellimize evde bakım ücreti ödenmektedir. Ayrıca 2 bin 791 engellimize engelli kimlik kartı verilmiştir.

İnanıyoruz ki engellilerimiz için yaptığımız çalışmalar neticesinde ilimizde, okuluna ya da işine giden, spor ve sanat etkinliklerine katılan, bir parkta oturan, bir kütüphanede kitap okuyan daha çok engelli insanımızla karşılaşacağız. Engellilerimizin toplumsal yaşama daha fazla katılmaları, hem onları, hem bizi, hem de toplumumuzu olumlu yönde değiştirecek ve toplumsal bilinci yükseltecektir. Engellilik alanındaki sorunlar ancak tüm tarafların katkısı ve işbirliğiyle çözülebilecektir. Engelliler ile yapılacak tüm çalışmalara her zaman destek olacağımızı ifade ediyoruz.

Trabzon; engellisi, yaşlısı, genci, çocuğu, kadını, erkeği “Sen varsan, ben varım” anlayışı ve sorumluluğuyla daha güçlenecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engeliler Gününün her insanın özel olduğunu ifade ederek kutluyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

Suudi Turiste Saldıran Trabzonlu

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-