Trabzon

Trabzon'da mülteci isyanı

Afganistan Hazaraları Kültür ve Dayanışma Derneği ve Afganistan öğrenciler ve mülteciler olarak Trabzon Meydan Atatürk Alanında eylem yaptılar.

15 Kasım 2015 Saat: 16:52
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 599 kez okunmuştur

Trabzon'da mülteci isyanı
Trabzon'da mülteci isyanı

Türkiye'nin Trabzon ve Erzurum illerinde düzeledikleri basın açıklamasında şu ifadelere yer verdiler;

Bonn anlaşmasına göre 14 yıldan beri Afganisatan'da hukuk üstünlüğüne dayalı bir hükümet sistemi vardır. Uluslararası güçlerin desteğiyle Afganistan'ın güvenlik durumunun her gün daha iyiye gidilmedi bekleniyordu. Cinayet ve savaşın son bulup hukuka dayalı bir hükümetin insanlık onuru ve insan haklarının korunması en önemli toplumsal değerleri olarak bilinmesi beklenirken ne yazık ki yıllar sonra radikal düşünceler, şiddet terör eylemleri ülkenin her yerinde vatandaşların canına mal oluyor. Terörizm ve terör eylemleri her gün değişik görünümlerle farklı cinayetler işleyip bu ülkenin işkence görmüş ruhları ve bu ülkedeki insanların eski yaralarına tuz basmaya çalışırlar. Biz bugün bunları söylemek için toplandık. Vatandaşlarımızın acısı bizim ortak acımızdır.Zabul ilinde 31 kişinin terör örgütleri tarafından rehin alınmaları ve alınan rehinelerden biri 9 yaşında bir kız çocuğu ikisi kadın, dördü erkek 7 kişinin feci bir şekilde başları kesilerek terör örgütleri Daiş ve Taliban tarafından şehit edilmesi bu ülkenin barış ve huzur içinde yaşamasını isteyen herkesi derinden üzmüştür.

Bu ülkenin her bir köşesinde cehalete kurban giden milletimizin acısı bu vatanda yaşayan bütün insanların göğüslerinde derin yaralar oluşturmuştur. Şukriye, Farkhunda, Rukhşane ve Zabul ilinde şehit edilen diğer annelerimiz tüm Afganistan halkının namusudur.Kaçırılan 31 rehine ve hunharca şehit edilen 7 yolcu bizim vatandaşımız.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-