Trabzon

Trabzon'da skandal! Haluk Pekşen söyledi valilik onayladı

Trabzon Valiliği Pekşen'i doğruladı!

9 Ekim 2015 Saat: 18:45
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.874 kez okunmuştur

Trabzon'da skandal! Haluk Pekşen söyledi valilik onayladı
Trabzon'da skandal! Haluk Pekşen söyledi valilik onayladı
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in basın toplantısında ifade ettiği “Trabzon Valililiği, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 13 Ekim’de Trabzon’da yapacağı miting öncesinde, kamu kurumlarına gönderdiği yazıda resmi araçların ziyaret için özel plaka takılarak hazır bekletilmesi talimatı verdi” şeklindeki iddialar üzerine Trabzon Valiliği açıklama yaptı. 
 
Açıklamada, "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun 13 Ekim 2015 tarihinde ilimize yapacağı ziyaret programı çerçevesinde görevlendirilen koruma ve güvenlik görevlilerine tahsis edilmek üzere ve oluşabilecek beklenmeyen bir durum karşısında kullanmak için ilimizdeki kamu kurumlarına ait araçlardan ihtiyaç duyulacağı kadar görevlendirilmesi talimatı verilmiştir. Araçların sivil plakalı olmasının nedeni de güvenlik gerekçesiyledir" ifadeleri kullanıldı.
 
DEVLETİN VALİSİ OLUN!
 
Trabzon Valiliğinin araç görevlendirme yazısının tüm resmi kurumlara göndererek resmi plakalı araçların plakalarını sivil plakalarla değiştirip Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun emrine vermesi yönündeki yazı MHP Trabzon il Başkanı Muammer Demeli’yi çileden çıkardı.
 
Demeli "Bu durum doğru ise şiddetle kınıyor ve sayın valimizi hükümetin değil devletin valisi olmaya davet ediyoruz” dedi.
 
Demeli, "Trabzon Valiliğinin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun İlimizde yapacağı miting ile ilgili 07 10 2015 tarihli tüm resmi kurumlara göndermiş olduğu resmi yazı bizleri adeta şok etti. Trabzon Valiliği sayın Başbakanın yapacağı Trabzon ziyaretinde kurumlara bağlı bütün resmi araçları Başbakanın emrine tahsis etmesi ve bu resmi plakalı araçların plakalarını sivil plakalarla değiştirilmesinin anlamını açıklamasını sayın Vali Abdil C elil Öz tarafından bekliyoruz. Onun adına araç görevlendirme yazısını gönderen Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal’ın bu tutumundan sayın valimizin haberi var mıdır? Şayet varsa tüm Trabzon seçmeni adına sayın valimizin devletin valisi olmaktan uzaklaşıp hükümetin valisi saflarına geçmesini kınıyoruz. Bu yanlı tutumun Trabzon’da kesinlikle huzuru bozacağını, siyasi ahlak ve etikle uzaktan yakından ilgisi olmayacağını belirtiyor ve bu durumun bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz. Bu uygulama şayet yasal ise neden resmi plakalı araçlar yerine sivil plakalı araçlar kullanılmak istenmektedir. Resmi plakaların sivil plakalara çevrilmek istenmesinin nedeni nedir? Sayın valimizi hükümetin değil devletin valisi olmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-