Futbol

Trabzonlu Başkan Ağaoğlu, golf için destek istedi

Türkiye’de golfün özellikle Antalya Belek bölgesinde gelişimiyle ilgili konuşulan panelde yerel bazda golfün nasıl yaygın olabileceğine dair öneriler sunuldu.

30 Ekim 2015 Saat: 11:01
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 584 kez okunmuştur

Trabzonlu Başkan Ağaoğlu, golf için destek istedi
Trabzonlu Başkan Ağaoğlu, golf için destek istedi

Turizm anlamında 6.sırada olan Türkiye’nin Antalya şehri yabancıların uğrak yeri. İstanbul’dan daha fazla turist ağırlayan Antalya’da düzenlenen panelde Trabzonlu Türkiye Federasyon Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “2008 den beri bir artış var. 2005-06 yılında anayasada en büyük problem karşımıza çıktı. Çevreye duyarlı olanlar golfün çevreye duyarlı olmadığını söylüyorlar kesinlikle bu doğru değil. İsviçre 480 gol sahada varsa, Danimarka’da aynı rakamlar varsa golfün çevreye zarar verdiğini söyleyemezsiniz. Ama bu Türk STKların golfü anlamaları zaman alıyor. Kamuya ait arazilerin kullanılmayacağı devam ederken 2013 de bu karar kalktı. Turizm bakanlığı bu konuda iyi bir proje ayarladı. Bu anlamda iyi bir gelişim gibi görünüyor. Biz bu kadar hızlı büyürken golf sahalarının yeterli rakamları yakalamamasının sebebi gol sahaları ticari olarak görüyorlar” dedi.

SAMSUN BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR!

Belediye Başkanlarından destek beklediğini dile getiren Ağaoğlu, “Modern bir saha bölgesi olan Trabzon, Samsun’u destekleyecek bu da genç golfçülerin çoğalmasını sağlayacak. Belediyelerin bu alanda katkı sağlamaları gerekiyor, bunların ilk örneği Samsun Belediye Başkanı. Tüm Büyükşehir Belediyeleri bu kadar ilgi göstermeleri gerekirken Samsun Belediye Başkanı bu işe ön ayak oldu Golf Federasyon adına kendisine teşekkür ederim. 5 yıl önce bu kadar büyük organizasyonu yapabileceğimizi hayal bile edemezdik, paranız olabilir ama Türk hava Yolları gibi isminiz varsa önemli. Türkiye’ye davet ettiğimiz sponsorun ismi soruluyor” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUK VE EBEVYNLER...”

 Konuklardan David ise “Yerli halkın katılımını sağlamak için ne yapılmalı?” sorusunda “Buradaki gelişim Dünya çapında bir şey bunu azımsamamak lazım. Golfte çalışan hepimiz dünyanın farklı yerlerine gittik ama burada kalite açısında Dünya seviyesinde bir standart. Tanıtım acısından kullanılması gerekiyor, Ahmet beyin ve Türk federasyonunun yaptığı gençleri geliştirmek inanılmaz güzel bir adım. Burada gerçekleşmesi gereken eğitim çalışması yapılması şart. Okullara yayılmadır, golfu futbol kadar kolay oynayamıyorsun ebeveynler spor arıyorlarsa golf son derece önemli. Golf hayat boyu yapabileceğimiz bireysel bir spor. Fransa’nın 500 tane sahası var ana sporlardan birisi değildi orada daha zenginlerin oyunu olarak değerlendiriliyor. Basit pahalı olmayan büyük nüfusların olduğu alanlar yaptığınız zaman gençler, çocuklar ve ebeveynler arkadaşlarını getiriyor derken kısa zaman içinde yayılabilir” şeklinde cevap verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-