Trabzon

Trabzon'u bıktıran sıkıntı

Trabzon'un kronik sorunu hava kirliliği bıktırdı.

9 Aralık 2015 Saat: 10:32
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 729 kez okunmuştur

Trabzon'u bıktıran sıkıntı
Trabzon'u bıktıran sıkıntı

Henüz soğukların tam etkisini göstermediği ve haftanın bazı günlerinin sıcak geçtiği Trabzon’da hava kirliliği seviyesi gittikçe artıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hava kalitesi izleme istasyonlarının, ‘hava kalitesi dizini’ raporlarına göre Trabzon henüz kış başında hava kalitesi indeksinde orta seviyeye düşerken, bu durum kış ortasında hayli tehlikeli boyutlara ulaşabileceği uyarısını veriyor. İyi ve hassas hava kalitesinin ortasında bulunan, sarı renkteki ‘orta seviye’ tehlike uyarısı veriyor.

Bakanlığın sitesinde sarı yani orta derece için şu açıklama yer alıyor: “Hava kalitesi uygun fakat alışılmadık şekilde hava kirliliğine hassas olan çok az sayıdaki insanlar için bazı kirleticiler açısından orta düzeyde sağlık endişesi oluşabilir.

Geçen yıl kış mevsiminin ortasında Trabzon’daki hava kalitesi hassas dereceye düşerken, bu durum da yaşlı, çocuk ve solunum rahatsızlığı olanlar açısından ciddi tehlikeler oluşturabilecek ölçüdeydi. Yaz mevsimi ile hava kalitesi normal biçimine dönerken, kış mevsimi ile birlikte ‘kalitesiz kömür’ yakımının başlamasıyla vatandaş âdeta zehir solumaya başladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-