Röportaj

"Türk Gençliği Çok Heycanlı"

İş adamı, Türkiye’nin çeşitli illerinde sağlık merkezleri ve oteli, tüp bebek üzerine branşlaşmış merkezleri ve termal turizm üzerine yatırımları var.Bahsettiğim kişi Yavuz Aydın.

21 Mayıs 2015 Saat: 12:11
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 896 kez okunmuştur

"Türk Gençliği Çok Heycanlı"
"Türk Gençliği Çok Heycanlı"
MHP Trabzon Milletvekili 2. Sıra adayı olarak, şehrine hizmet için yola çıkan Yavuz Aydın, en genç adaylardan. Samimiyetin önemini vurgulayan ve kapı kapı gezerek seçmen ile buluşan Aydın, sorularımızı yanıtladı.   

Bahar Kurbay: Röportaj yapacağımızı kişisel sosyal hesabımdan duyurdum ve okurlarımızın sorularını aldık. Görüşmemiz esnasında onları da size soracağımın bilgisini veriyor ve kısaca kendinizi tanıtmanızı istiyorum?

Yavuz Aydın: Bildiğiniz gibi iş adamıyım. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde hastane ve otellerim var. Bunları yaparken Trabzon’un değerlerini bulunduğumuz yerlerde yaşamaya ve yaşatmaya çalıştık. Sivil toplum örgütlerinde de ciddi görevler aldık. Şimdide Trabzon’a daha fazla hizmet etmek için aday olduk.

Bahar Kurbay: Siyaseti Trabzon ve Türkiye’de iki ayırıyorum. İlk olarak Türkiye siyaseti için neler söyleyeceksiniz?

Yavuz Aydın: Mevcut iktidarın ülkeyi zor duruma düşürdüğünü herkes kabul etmiş durumda. Hem dış politikada, hem iç politika, hem Güneydoğu politikasında sıkıntılar yaşadık. Ülkemiz çözüm sürecinde değil bölünme düşüncesinde bunu böyle değerlendiriyoruz. Bir terör lideri ile masaya oturulması Milliyetçi Hareket Partisinin kabul edebileceği bir model değildir. Evet terörü çözmek lazım ama bu çözümün kuralı onlarla masaya oturmak değildir. İktidar ülkenin bölünmesi noktasında ciddi fedakarlıklar yapıyor. Adeta paylaşım süreci içine girdiler, bizimse ülkeyi koruma noktasında bir hassasiyetimiz söz konusu. Türk milliyetçiler bu ülkenin sahibidir. 

HDP’NİN YAPTIĞI PROVOKATÖRLÜK

Bahar Kurbay: Trabzon siyasetine baktığımız zaman geçtiğimiz günlerde HDP’nin bir takım hareketleri ve eylem isteği ile şehrimiz gerildi. Bu sıkıntıları da göz önünde bulundurarak soruyorum Trabzon’daki siyaset için neler söyleyeceksiniz? 

Yavuz Aydın: Trabzon insanın milli, refleksleri kuvvetlidir. Onun için bu dönemde bu hareketin yapılması hiç samimi değil, ben provokatörlük olarak görüyorum. 

DTP İLE MHP'NİN YANYANA KOYULMASINA ÇOK KIZDI

Bahar Kurbay: Ayhan Aksayan diye bir takipçimiz DTP’ye de oy topladığınızı ifade ederek  2’sinin birden barajı geçmesi zor. Hangisi… (sorumu tamamlamadan net, sinirli ve keskin bir ses tonu ile Aydın konuşmaya başlar)

Yavuz AYDIN: Nasıl DTP mi? Kim iddia etmiş bunu. Böyle bir şey kabul etmemiz, böyle bir şeyin olması söz konusu değil.İlk defa sizden duyuyorum. Başka bir parti ile birlik yapmak...Böyle bir ismin bizim yanımızda anılmasından rahatsız oluruz. DTP ülkeyi bölmek için çalışan bir parti biz ise tamamen birlik için siyaset yapan bir partiyiz. Bu söylemlere dikkate almıyorum, tavrımız, tarzımız nettir. 

Bahar Kurbay: İktidar olamazsanız ama vekil olarak seçilirseniz, iktidarın vekilleriyle bir araya gelerek şehrimiz için projeler üretebilecek misiniz? 

Yavuz Aydın: Öncelikle şunu söyleyeyim muhalefette olabileceğimizi düşünmeden iktidara talip oluyoruz. İktidar yolunda da ciddi adımlar attık. O yüzden iktidar olacağız düşüncesiyle hazırlıklarımızı yapıyoruz.

TÜRK GENÇLİĞİNİN DİKKATİNE

Bahar Kurbay: Türk gençliği için neler söyleyeceksiniz?

Yavuz Aydın: Türk gençliğinden inanılmaz bir ilgi görüyorum. Biz de onlarla ilgili ciddi çalışmalar yapacağız, hem Trabzon’da hem de Türkiye’de  ülkücüler, Türk gençliğimiz için yatırımlar yapacağız. Çünkü bende o arkadaşlar gibi gençken yetiştim, hazmede hazmede yaşadım, şuanda beni ülkücü yapan hocamla birlikte siyaset yapıyorum. Bana ülkücülüğü öğreten Tarih öğretmenimin öğrencisi vekil adayı öğrencisi ile beraber geziyor. Onun için bende yeni nesili önemsiyorum. Türk gençliğinin de ülkü ocaklarında buluşup kötü alışkanlıklardan uzak durarak gerçekten Türklüğü, milliyetçiliğin ne kadar önemli olduğunu  onlara da anlatacağız. 

KENDİLERİNİ ELE VERİYORLAR
Bahar Kurbay: Trabzon’un sıkıntıları..?
Yavuz Aydın: Trabzon’da görüyorum ki sağlık alanında  ciddi sıkıntı var. Sağlıkta reform yaptık diyen hükümetin dediğinin tam tersini görüyoruz yaşıyoruz. Trabzon’daki vatandaşlar tedavi olmak için hala il dışına çıkıyor. Sağlık alanında sadece görüntü var, gerçek hizmet yok. İktidar partilerin adaylarına bakıyorum hala sağlık anlamında yatırım yapacaklarını dile getiriyorlar. Onu da ilk biz açıkladık zaten. Turizm, deniz suyunun ısıtılarak insanların hizmetine sunma projelerimizi dile getirdik. Kısaca diyorum ki 12 yıldır iktidarda olan partinin adayları hala çözüm üreteceğinden bahsediyor. Bende diyorum ki kendi kendilerini ele veriyorlar. Biz 13 yıldır bir şey yapmadık, bundan sonra yapacağız diyorlar. Yani insanları kandırıyorlar samimi değiller. 

Bahar Kurbay: Bugün(dün) Arsin’de ziyaretlerinize devam ediyorsunuz. Gördüğüm kadarıyla hanımlar, gençler ve küçük esnafla bir aradasınız…Sizden talepleri ne oluyor?

Yavuz Aydın:Trabzon insanımız diyor ki sadece seçimden seçime geliyorlar. Bende diyorum ki haklısınız doğru söylüyorsunuz. Neden daha önce gelmemişler. Ama ben geçmiş dönemde seçilipte sizin ayağınıza gelmeyin yaptıklarını temizlemekte bana düşsün. Onlarında sicilini ben temizleyeceğim, millete hizmet etmek için yola çıktık. Ben iş adamıyım işimi bıraktım memleketimin insanına hizmet etmeye geldik. 

“FENER DELEGESİ HAKKIMIZI SAVUNAMAZ”

Bahar Kurbay: Trabzon denince Trabzonspor’u konuşmasak olmaz. Seçilirseniz Trabzonspor’un haklarını savunmak adına mecliste nasıl bir tutum sergileyeceksiniz?

Yavuz Aydın: Öncelikle Trabzonspor Kongre üyesi olduğumu dile getirerek şunu söyleyeyim Fenerbahçe kongre üyesi gelip Trabzonspor’un hakkını savunamaz.  Trabzonspor’un hakkını gerçek Trabzonlular savunurum o bizleriz. Aday olduktan sonra yakasına bordo mavi atkı takım Trabzonsporlu olduğunu gösterme cüretinde bulunan bir aday profili var önümüzde. Bneim çocuklarım çarşafı, yastığı, duvarları, perdesi Bordo-Mavidir. Trabzonspor siyaset üstüdür sorduğunuz için cevap verdim. Bir Trabzonspor’umuz var onunda siyasete alet edilmesini istemiyoruz. 

SON SÖZLER
Bahar Kurbay: Teşekkür ediyorum çıktığınız bu yolda hakkınızda hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

Yavuz Aydın:  Buraya gelerek bizimle zaman geçirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Yayın hayatınızda başarılarınız daim olsun.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-