Karadeniz

Üretici fındığa sahip çıktı!

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkan Yardımcısı ve Fındık Komitesi Başkanı Evren Enginyurt, fındık fiyatının serbest piyasada artmaya devam ettiğini belirterek, “Üretici fındığına sahip çıktı” dedi.

10 Kasım 2015 Saat: 12:22
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 454 kez okunmuştur

Üretici fındığa sahip çıktı!
Üretici fındığa sahip çıktı!

Özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra piyasaya olumlu bir hava estiğini ve bunun fındık fiyatına yansıdığını belirten Evren Enginyurt, halen Ordu serbest piyasasında 13 liradan işlem gören fındığın her an 14 lira olabileceğini ve giderek artış gösterdiğini kaydetti.

Bundan sonraki aşamalarda da fındık fiyatının 15 TL ve yukarısına seyredeceğini belirten Enginyurt, “1 Kasım seçimlerinin oluşturduğu olumlu havayla birlikte fındık fiyatı kademeli olarak yükseliyor. Giresun’da serbest piyasada 15 lira olan fındık Ordu’da 14 liraya dayandı. Her an artmaya devam ediyor.Üreticinin fındığını elinde tutması ve piyasaya ihtiyacı kadar ürün indirmesi fiyatın yükselmesindeki ana etken oldu. Buradan şu anlaşılıyor ki, üretici fındığını elinde tutarsa serbest piyasa fiyatı artacaktır. Unutulmasın ki, dış fındık alıcıları tüm spekülasyonlara rağmen Türk fındığına muhtaçtır” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-