Karadeniz

Yeşil yol projesinde gözden kaçan büyük sorun !

Rizeli köy halkı yeşil yol projesine karşı çıkmakta haklı görüşünü destekleyen ifadeler kullanan MHPli Hayriye Nurcan Yazıcı, bir savaş çıkması halinde savunmasız kalacağımızı söyleyerek dikkat çeken cümleler kurdu.

16 Ekim 2015 Saat: 02:40
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 794 kez okunmuştur

Yeşil yol projesinde gözden kaçan büyük sorun !
Yeşil yol projesinde gözden kaçan büyük sorun !

" Samsun’dan başlayıp Hopa’ya uzanması beni çok düşündürdü" ifadeleriyle konuşmasına başlayan ve savaş çıktığı takdirde savunmasız kalacağımızı hatırlayan Hayriye Nurcan Yazıcı, "Artvin’e gittim, baraj adı altına yapılan çalışmalar var. Doğu Anadolu’daki yapılan yolların hepsini birleştiriyorum ve diyorum ki Karadeniz’in Doğusunda geleceğe dönük bir çalışma var. Hele hele yeşil yolu çok ciddi biçimde Trabzon’a ve Karadeniz’e yapılmış haksızlık, düşüncesizlik, vefasızlık, sorumsuzluk olarak görüyorum. İsviçre neden işgal edilemez? Dağlarından dolayı, bu çerçevede baktığınızda ülkeler savunmalarını dağlarda yapıyor, Ruslar geldiğinde biz dağlardan savunmamızı yaptık. Böyle baktığınız da bu dağlar sizin sırtınızı dayadığınız güvenlik merkezidir oralara yapılan yollar yarın bir gün işgal olduğunda kullanılacaktır. Yani siz göğsünüzü açıyor gelin beni bıçaklayın diyorsunuz. Kolay ulaşılır olması Avrupa’nın bayıldığı bir durum, ilk olarak kadınlar üzerinden sivil toplum örgütleri aracılığıyla köylere çıkarak oradaki kadınlar ne yer ne içeri öğrendiler ve bizim artık devlet olarak mahremimizim kalmadı. Yaylaları bu kadar göz önüne atmak iyi niyetli bir çalışma değil. Keşke birilerini zengin etmekle kalsalar ki bir de Araplara pazarlayacaksın. Araplar demek yarı Amerikalılar demek, orayı elinle hediye edeceksin. Karadeniz neden bunu kabul ediyor? Sadece deniz ile yayla arasında yaşamaya çalışacak bu gidişle, köyler bile Araplara şuna buna satıldı" dedi. 

SİYASETÇİLER KARADENİZLİYE DOĞRUYU ANLATIN!

Yazıcı konuşmasının devamında şunları söyledi;

Hâlbuki buralar bizim mahrem yerimiz, Trabzon halkı para kazanma konusunda bu kadar iştahlandırıldıysa bunun nedeni bizi yönetenlerdir, hep yanlış bilgilendirdiler ve hala devam ediyorlar. Yeşil yolu olağan üstü kalkınma sebebi olarak nasıl sunulabilir! Burada siyasiler bir an evvel Karadenizli halkına işin gerçeğini anlatmak zorundalar, turizm bir hizmet sektörüdür para kazanılmaz. Öyle olsaydı İtalya, ispanya turizm en yüksek olduğu yerler iflas etmezdi. Ürün üreteceksin, istihdam alanların olacak, bina dik çalışanları şuradan getir buradan getir ile Trabzon’a ne katabilirsin. İnsanlarımız bunları bilecek, bildiği halde olur veriyorsa yapacak birşey yok. Yerel basın neden siyasi tarafa destek veriyor hayret ediyorum. Mesela Sümela’ya gelen bir tur mutlaka molozda durmalı orda park alanı yapılsın, turistler oraya girdin esnaf para kazansın. Avrupa gittiğimiz zaman biz öyle görüyoruz, adam seni zoraki indiriyor inince de birşeyler alıyorsa. Ama burada öyle bir döngü yok gerçekten bu turları güzahkarları şehrin yararına olacak şekilde düzenlemeli. Yoksa iki lokantada yemek yeseler de para kazansak, bire beş katarak su satma onursuzluğunun içine kimse Trabzon’u sokmasın. Bugün Araplar var yarın yok. Şuan Araplar neden burada çünkü Amerika öyle istiyor bizim Amerika ile ilişkimiz bugün kötü olsun gelmezler. Yoksa Araplar Türkiye’yi nerden keşfettiler birden bire olabilecek birşey değil. Orada bir yönlendirme var. Kalkınmayı kendi öz milli üretimimizi yaparak sağlayabiliriz. Bu noktaya bir kaç tokat yedikten sonra geleceğiz.

Bahar Kurbay'a yaptığı açıklamarın tamamını okumak için tıklayınız

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
TRABZON'DA TIR KAZASI

TRABZON'DA TIR KAZASI

 

Bölge Karadeniz haber portalı |haberbk.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
-