Bahar KURBAY
Bahar KURBAY

Tonya’da AKP mi CHP mi Kazanır?

7 Mart 2019 Saat: 00:06
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.738 kez okunmuştur

Vallahi bazen tam bir Karadeniz kızıyım. O damarım tutu veriyor.

Ani sinirlenip, dııır dııır gelen sorular karşısında tarama moduna geçebiliyorum.

 

Kendime ‘Ya sen bir gazetecisin? Bir sus dinle’ diyene kadar nadirde olsa bazen iş işten geçmiş oluyor. Allahtan bu defa yaşadığım olayda kimse mahkemeye vermedi, yalandan yere ceza alacağım bir durum, bir iş açmadım başıma... J

 

Ne oldu?

 

Hemen anlatayım. Kim görse beni, “Maçka ne olur?, Tonya ne olur? Of’u kim kazanır?, Ortahisar da kim alır” sorularıyla karşılaşıyorum. Yazan, çizen facebookuma günde rahat 10 mesaj geliyor. Yüksek seçim kurulu çalışanı gibiyim J

 

Tabi herkes haklı, sizde haklısınız.

Sahada, halk ile iç içe olduğumu düşünerek soruyorsunuz, sonra sizin de Trabzonlu damarınız tutuyor. Aldığınız cevaplardan tatmin olmayıp kendi görüşünüze yakın olan görüşü yada duyduğunuz şeyleri söyleyip yolunuza devam ediyorsunuz.

Mesela bu akşam yine oturdum bilgisayarın başına sağ solda yazarlar ne yazmış diye tarama yaparken mesajlar yağmur oldi yağdi. (Son kelimeler kasti olarak Karadeniz şivesiyle yazılmıştır)

 

Kutsal soru Samsun’dan geldi; Tonya ne olur?

 

Dedim; Ne olacak. AKP yine alır.

 

Dedi ki; Tonya’da okuma seviyesi yüksek, İmamoğlu etki eder... CHP alır...

 

 

Eyvaah adamcağız demez olsaydı. Tuttu damarım saydırdım.

 

Dedim ki; Abicim Tonya’da okuma seviyesi yüksek, mafyalık seviyesi de...Şimdi bu seviyeler birbiriyle yarışmıyor mu? Benim tanıdıklarım mafyalık hikayelerini üniversiteden mezun olmuşçasına övüne övüne anlatıyorlar. Sonuç olarak bu seviye bugün mü yükseldi? Salih Cora’dan dolayı oy verdik diyen AKP için sandık patlatan Tonyalıların okuma seviyesi düşük müydü? Yine AKP çıkar. Demek ki okumak sadece diploma sahibi yapıyorsa çok da bir şey değiştirmiyor...

 

Yazdım da yazdım... Sonra dedim Bahar bir nefes al. Belki adam haklıdır. Ne taradın. Ne dır dır ettin. Hemen telefona sarıldım. Aradım Tonya’da yaşayan 3 ayrı kişiyi....

 

Birisi dedi ki; Tonya, Türkiye’nin aynasıdır. Buradan ne sonuç çıkarsa Türkiye’de o olur. Tonya değişim istiyor.

 

Diğeri dedi ki; Kıyasıya yarış olur. Kafa kafaya iktidar partisi yani AKP kazanır.

Bir diğeriyle sohbeti biraz daha uzattım.

Dedim ki; Abi Osman Beşel’den memnun değil misiniz?

 

Cevap şöyle oldu; Okumuş, diploma sahip, bir takım işler yapmış birisi. İnsani yapısına hiç bir lafım yok. Çok iyi bir insandır. Ama halka uzak. Sosyal yönü zayıf. Bizim insanım halktan biri olsun ister. Samimiyet sever. Hatta sana daha illeri gideyim bir şey daha söyleyeyim; Vekiller olmasa Osman Beşel ikinci defa aday gösterilmezdi.

 

Dedim ki; Vekil destekli aday gösterildiğini söylüyorsun... Peki kendisi Tonya’nın Aydın yüzü olarak adlandıran Şuaib Aydın bey?

 

Cevap şöyle oldu; Kendisi çok halktan birisi, projeleri de samimi, kapı kapı geziyor ve muhteşen bir ilgi var. Halktan birisi olduğu için Tonyalılar Şuaib Aydın diyecektir. Tonya halkının sorunlarını doğru tespit edip, projelerle gelirken samimiyetiyle öne geçti.

 

Velhasıl kelam, yaşadığım gergin konuşmanın ardından yaptığım araştırmalar sonucunda Tonyalılar bir ders vermek isteyecek, oylarıyla bir mesaj vermek isteyecek ve CHP ile Martın Sonu Bahar olacak. Hadi bakalım yine kesin konuşmuş olmayalım. Seçmen diliyle hayırlısı olsun diyelim.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑