KARADENİZ

Bu Devirde Bunu Kaç Kişi Yapar?

Devir değişti, insanlar değişti, hırsızlık olayları malumunuz hat safhada. Ama insanlık hala devam ediyor. O vicdanının sesini dinledi.

25 Şubat 2019 Saat: 23:56
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.394 kez okunmuştur

Bu Devirde Bunu Kaç Kişi Yapar?
Bu Devirde Bunu Kaç Kişi Yapar?

Trabzon’un Araklı İlçesinde Mustafa Gümrükçüoğlu adındaki esnaf birilerine ders olacak bir eyleme imza attı. Verdiği ürün siparişi yerine kutulardan 300 bin tl değerinde bir para çıktı. Gümrükçüoğlu ilgi firmayı hemen arayp, konuyu anlattı ve kişilere parayı teslim etti.

 

Olayı anlatan Gümrükçüoğlu, “İşlettiğim lokanta için gıda malzemeleri siparişi verdim. Bir kutu geldi. İşler yoğun olduğu biraz bekledik. Daha sonra verdiğimiz siparişleri doğrulamak için kutuyu açtık. İçinde parayı görünce şaşkınlık yaşadık. Hemen siparişi verdiğim kişileri aradım. Arkadaşa parayı teslim ettik. O da memnun oldu. Arkadaş daire karşılığı iş yapmış. O daireyi satmış borçlarını vermek için. O kadar çok parayı görünce bir şok yaşadım. Sonuçta bir vicdan meselesi. Bunu herkes yapar diye düşünüyorum. İyi tepkilerde aldım. Parayı hiç saklamadan sahibine teslim ettim. Sahibi lokantaya gelerek parayı aldı. Borçlarından dolayı kafası biraz karışıktı. O da şaşırdı. Teşekkür etti. Bana bir takım teklifte bulundu ama ben kabul etmedim. Helalleştik. Biz tabi böyle küçük ilçelerde bu miktarda para görmüyoruz. Herşeyi iyi düşüneceksiniz ki iyi olsun. İşlerim fena değil. Çalışanlar ekmek yiyor. Kimse kendine refa görmediği hiçbir şeyi karşıdaki kişiye görmesin. İçim rahat çok mutluyum” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑