EĞİTİM

Daha iyi Bir Eğitim Daha Özgür Bir Yaşam

*Trabzon’da Ata Orta Okulu’nda eğitim gören 25 öğrenciden oluşan futsal takımı Beden Eğitimi Öğretmeni Hüseyin Cilt’ in antrenörlüğünde başarıdan başarıya koşuyor

12 Aralık 2018 Saat: 14:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.334 kez okunmuştur

Daha iyi Bir Eğitim Daha Özgür Bir Yaşam
Daha iyi Bir Eğitim Daha Özgür Bir Yaşam

Trabzon’da Ata Orta Okulu’nda eğitim gören 25 öğrenciden oluşan futsal takımı Beden Eğitimi Öğretmeni Hüseyin Cilt’ in antrenörlüğünde başarıdan başarıya koşuyor.   Bir süre önce yıkılan spor salonu bulunmayan okulun betonla kaplı zemininde antrenman yapmak zorunda kalan sporcular yağışlı ve soğuk havalarda okulun koridoru ve boş sınıflarını kullanıyor. İl birincilikleri ve Türkiye’de derece elde eden okulun genç sporcuları azimleriyle son 10 yılda 30 dolayında kupa kazanmayı başardı.

Ortahisar ilçesi,  Değirmendere Mahallesi'nde 45 yıl önce eğitim-öğretim hayatına başlayan Ata Orta Okulu'nda okuyan öğrencilerden oluşan futsal takımı Trabzon ve Türkiye şampiyonasına iddialı hazırlanıyor. 385 öğrencisi, 40 öğretmen kadrosuyla eğitim hayatına başlayan okul, kız ve erkekli oluşturulan futsal takımlarının mücadele ettiği bazı müsabaka ve turnuvalardaki başarısıyla da dikkati çekiyor. Spor salonu bulunmayan okulun bahçesinde beton zeminde çalışmalarını sürdüren öğrenciler, yağışlı ve soğuk havalarda ise antrenman için okulun koridoru ve boş sınıfları kullanıyor. Tüm koşullara karşın başarı için kenetlenen genç sporcular, gösterdikleri azimleriyle de son 10 yılda 30’a kupayı ise kazanmayı başardı.

Bölge illeri ve kentteki okullar arası düzenlenen futsal müsabakalarında birincilikler elde eden futsal takımı, 10 yıldan bu yana Trabzon birinciliğini kimseye kaptırmadı. Okul takımı, 2013-2014’de Yıldız Kızlar Türkiye 4.lüğünü kazandı. Öğrenciler,  bu yılda Trabzon’daki il birinciliğinde şampiyon olacakları ve Türkiye şampiyonasına katılarak okullarındaki kupalarına bir yenisini daha eklemeyi hedefliyor. 

'ONLAR İÇİN MÜCADELE EDİYORUM'

Gösterdikleri performansla kent ve bölge illerinde organize edilen turnuvaların favorisi olarak gösterilen futsal takımının başarısına katkı sağlayan Beden Eğitimi öğretmeni Hüseyin Cilt, başarı hikâyesini anlattı. Okullarında spor salonunun olmamasına rağmen yılmadıklarını belirten Kara, "Okulumuzun 6 yıllık eğitim-öğretim hayatında yaklaşık 500 sporcu yer aldı. Şu anda 70 öğrencimizi çalıştırıyoruz. Tabii yoğun bir talep de var. Şartlar ve imkanlar el vermeyişi, spor salonumuzun olmayışı bizi çalışmalarımızda zorluyor. Çocuklar bu sporu seviyor, bende onlar için mücadele ediyorum. Okul takımımız son 10 yılın 5’inde final grubunu, 9’unda ise yarı final grubunu gördü. Yetkililerimizden böyle bir başarıya destek olmalarını bekliyoruz. Okul idaresi bizleri desteklemektedir. Okul müdürümüz Kemal Yazıcı imkânları dâhilinde bize çok önemli katkı yapmaktadır’’ dedi.

'TÜRKİYE KUPASINI İSTİYORUZ'

Hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu da ifade eden Cilt, şöyle konuştu: "Hava şartları el vermediği zaman genelde okulun koridorunu ve boş sınıfları kullanıyoruz. Koridor ve sınıfların duvarlarında top sektiriyoruz, çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Çocuklar çok azimli, bu da beni çok mutlu ediyor. Hemen hemen her yıl kent ve bölge şampiyonluklarımız var. Artık il birincilikleri yetmiyor, Türkiye kupasını istiyoruz. Belki bir salonumuz olsa onu da gerçekleştirebilirdik.  Okulumuzda Beden Eğitimi öğretmenimiz Bekir Kartal ile birlikte çalışıyoruz. Kendine teşekkür ediyorum. Biz her ne olursa olsun hedefimiz Türkiye finali olarak koyduk. İnşallah daha çok kişiye sporu sevdiririz."

ÖĞRENCİLER SPOR SALONU İSTİYOR

Takım  kaptanı  8'inci sınıf öğrencisi  Berika Puşuroğlu  de hedeflerinin milli takıma seçilmek olduğunu dile getirerek, "Hüseyin hocamın motivasyonuyla sporda başarı inancım arttı. Okulumuzu ve kentimizi temsilen birçok kentte turnuvalara katıldık. Buralardan başarılar elde ettik. Yağmurlu havalarda, okulun koridorlarını ve boş sınıfları kullanıyoruz. Çalışmalarımızı burada yapıyoruz. Okulumuzda spor salonu olsa belki ilerde daha da başarılı olunabilir" diye konuştu. 'KENDİMİZİ YÜKSEK HEDEFLERE ADADIK'

7'inci sınıfta okuyan Selin Yılmaz, kendilerini yüksek hedeflere adadıklarını anlatarak, "Bu spora 5'inci sınıfta başladık ve devam ettik. Çok çalıştık ve hedefimizi milli takıma katılmak olarak belirledik. Yağmurlu ve soğuk havalara hiç aldırış etmeden takımca çalışarak hep kendimizi yüksek hedeflere adadık. Bunu da başardığımıza inanıyorum. Havalar soğuk oldu hiç ara vermedik. Gerek koridorlarda gerekse de sınıflarda çalışmalarımıza devam ettik. Hocamıza teşekkür ediyoruz. Bir spor salonumuzun olmasını çok isteriz" dedi. 6'nci sınıf öğrencisi Cemre Emirzeoğlu, Öztürk ise zor şartlarda çalışarak başaracaklarına işaret ederek okullarında spor salonunun olmasıyla daha çok çalışarak daha çok başarılara imza atabileceklerini söyledi.

ÖZEL HABER:KAMİL ANAHAR Kaynak”Kuzey Ekspres”

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑