SİYASET

"En Önemli Sorun Ekonomi"

AK Parti Ortahisar belediye başkan aday adayı Hasan Kamil Velioğlu adaylık çalışmaları kapsamında TTSO yönetim kurulunu ziyaret etti. Ve kentte en önemli sorunun ekonomik sıkıntılar olduğunu dile getirdi.

6 Aralık 2018 Saat: 13:01
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.156 kez okunmuştur

En Önemli Sorun Ekonomi
"En Önemli Sorun Ekonomi"

AK Parti Ortahisar belediye başkan aday adayı Hasan Kamil Velioğlu adaylık çalışmaları kapsamında TTSO yönetim kurulunu ziyaret etti. Belediyeciliğin sadece yol, su çöp hizmetleri yapmak olmadığını söyleyen Velioğlu belediye başkanlarının şehirlerin yediemini olduğunu ve şehirle ilgili tüm işlerde siyaseten vatandaşa karşı sorumlu kişiler olduğunu ifade ederek, kentte en önemli sorunun ekonomik sıkıntılar olduğunu dile getirdi.
Trabzon'un konumu ve coğrafi özellikleri nedeniyle tarım ve sanayi kenti olamadığını belirten Velioğlu turizm ve ticaret konusunda vakit kaybedilmeden adımlar atılması gerektiğini belirtti.
Velioğlu, "Turizmden para kazanmanın yolunun ticaretin gelişmesinden geçtiğini bu yüzdende belediye başkanı olmam halinde en çok kapısını çalacağım STK'ların başındaTicaret ve Sanayi Odası geliyor. Ardından şehrin dinamikleri olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğiile birliğe bağlı 49 oda ile ortak akıl ve çalışma yaparak başta enafın sıkıntılarını iş dünyasının sıkıntılarını ve turizmin canlandırılması için çalışmaları birlikte toplantılar düzenleyerek ele alacağız. İlimize gelen turistlerin burada daha çok nasıl para harcayabilir, esnafımız ve şehrimiz bundan ne kazanır birlikte istişare yapacağız" dedi.
Velioğlu "Nufusunun 4 katı turist ağırlayan Antalya'nın turizm geliri turist başı ortala 200 usd iken nufüsünun 3 katı turist ağırlayan Trabzon'da bu rakamın çok düşük seviyede olmasının nedenlerini araştıracağız. Bunu gidermenin görevi de başta belediye başkanlığı olmak üzere tüm ilgili kişi ve kurumların en önemli görevidir. Turistlerin vakit geçirip para bırakacakları alanların sayısının artırılması için çalışmaları birlikte yapacağız. Bu aynı zamanda kentimizin ekonomik anlamda kazanması için de acil ihtiyaçtır. turizm geliri esnafımızın ve iş dünyamızın olduğu kadar kentimizin ekonomisi açısından da en doğru çıkış kapısıdır" diye konuştu.
Velioğlu'na ziyaretinden dolayı memniyetni belirten Hacısalihoğlu çalılmalarında başarılar diledi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑