KARADENİZ

Erdoğan'a Trabzonlu Tepkisi! İstanbul'dan geldi...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Trabzon'daki mitinginde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu kastederek, "Trabzon'u istismar ediyor" demişti. Erdoğan'a tepki İstanbul'dan geldi.

6 Mart 2019 Saat: 08:53
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.477 kez okunmuştur

Erdoğana Trabzonlu Tepkisi! İstanbuldan geldi...
Erdoğan'a Trabzonlu Tepkisi! İstanbul'dan geldi...

 

İmamoğlu’nu yakından tanıyan ve 31 Mart yerel seçimlerinde CHP Başakşehir Meclis Üyesi Adayı olan, Trabzonlu İş Adamı Hakan KARANİS sosyal medya hesabından dev Trabzonspor bayrağının önünde yürüyen İmamoğlu’nun bir görselini paylaşarak Erdoğan’a şu sözlerle seslendi;

 

“Sayın AK Parti Genel Başkanı biliniz ki; Trabzon evladı olan hiç bir Trabzonlu Trabzonluyu istismar etmez. Trabzonluyu ancak ÇAKMA ve İTHAL Trabzonlular istismar eder. İstanbul’un başkanı Trabzon’un evladı Ekrem İMAMOĞLU olacak.” KARANİS’E ulaşarak tepkisinin sebebini sorduğumuzda; “Şehirde yaşamayanların, şehrin güncel sorunlarını çözemeyeceği aşikarken, iki dönemdir Trabzon’da yaşamayanları Trabzon’da aday gösterenlerin bu kentin insanını yok saymasının bir anlamı, açıklaması olamaz. 2010-2011 sezonundan bu yana geçen 8-9 yıllık süreçte bir şehrin spordaki hakkını dahi teslim edemeyen, geçim kaynağı olan tarımı bitiren, beton harici Trabzon’a verimli tek bir yatırımı olmayan, Doğa Turizminin en önemli kentlerinden biri olması gereken Trabzon’un Uzun gölünü dahi betona gömen birilerinin Ekrem İmamoğlu’na ithamda bulunmaya utanması gerekir”

 

 Trabzonlu ve Karadenizli Ekrem İmamoğlu’nun arkasındadır. Sayın Erdoğan, korkunun ecele faydası yok, bir Trabzon çocuğu İstanbul’a başkan olacak!

 

Saygıdeğer basın mensupları

  

AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon mitinginde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak ‘’Şimdi bir Trabzonlu arkadaşımız oradan (İstanbul) aday olmuş, Trabzon’u istismar etmek istiyor. Sen Trabzon’u istismar edemezsin. Benim Trabzonlu hemşehrilerim sana prim vermez’’ sözler sarf etmiştir.

 

Düşünün ki bir siyasetçi, bulunduğu bir kentin evladını oradaki hemşerilerine kötülüyor.Ne kadar ayıp, ne kadar yakışıksız bir durum. Hem de bir genel başkan değil, aynı zamanda bütün milleti temsil eden bir cumhurbaşkanı sıfatı da var.

 

Sayın Erdoğan nereden çıkarıyor İmamoğlu’nun Trabzon’u istismar ettiğini? İmamoğlu hangi istismarda bulunmuş acaba?Ayıptır! Asıl istismar, her gelişinde Trabzon’a şu kadar on katrilyonlarca yatırım yaptık deyip Trabzonlunun gözünün içine baka baka doğruları söylememek, çarpıtmaktır.

 

Asıl istismar, Trabzonspor’un anasının ak sütü gibi hak ettiği şampiyonluğun çalınmasında rol oynayıp Trabzon Atatürk Meydanı’nda bordo mavi kaşkol takmaktır.

 

Asıl istismar, Trabzon’da partisinden onca yetişmiş insan varken, Trabzonlu olmaktan başka Trabzonla bir ilgisi bulunmayan birini Belediye Başkan adayı olarak dayatmaktır.

 

Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin en büyük kentine, dünyanın en önemli metropollerinden birine başkan adayı olan Trabzon çocuğudur.

 

Hiçbir zaman doğup büyüdüğü atasının, ana-babasının topraklarını unutmamış, Beylikdüzü Belediye Başkanı ilken de hiçbir ayrın yapmadan Trabzon’un belediyelerine, Trabzon etkinliklerine cömertçe destek vermiştir.

 

Sayın Erdoğan 2 damat edinmesine ve son kabinesinde 4 bakan atamasına karşın anlaşılıyor ki Trabzonluları tanımamaktadır.

 

Trabzonlu, Karadenizli, İstanbul’da yaşayan yerlisi ile her bölgeden insanı ile halkımız İmamoğlu’nu daha şimdiden bağrına basmıştır.

 

Sayın Erdoğan’ı İstanbul’u kaybetme korkusu sarmıştır. Bulunduğu yerlere uygun olmayan bu yaklaşımı bundan kaynaklanmaktadır.

 

Korkunun ecele faydası yoktur. İstanbul’u, mert, sevecen, kucaklayıcı, genç, dinamik bir Trabzonlu yönetecektir.

 

Ekrem İmamoğlu’nu memleketinde kötülemek yerine, bir cumhurbaşkanı olarak birlikte çalışmaya kendini hazırlaması, demokrasinin, ülke çıkarlarının bir gereğidir.

 

Saygılarımla.

 

Ahmet Kaya -CHP Trabzon Milletvekili

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑