SAĞLIK

"Kanser ülkemizin en çok muzdarip olduğu bir illet"

Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki ve dernek yönetim kurulu üyeleri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'nu makamında ziyaret ettiler.

21 Aralık 2018 Saat: 14:37
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.402 kez okunmuştur

Kanser ülkemizin en çok muzdarip olduğu bir illet
"Kanser ülkemizin en çok muzdarip olduğu bir illet"

 Ziyarette Baki: Umut ve Yaşam Derneğini kanser hastalığı ile ilgili alanda önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. “Kanser hastalığı bütün dünyanın ve ülkemizin en çok muzdarip olduğu bir illet. Ancak son yıllarda tedavisi konusunda önemli mesafeler alındı. Özellikle erken teşhis ve tedavi ile önlenmesi mümkün olabiliyor. Derneğimiz bu alanda Türkiye’de örnek çalışmalar yapan bir dernektir. Erken teşhis ve tedavi konusunda güzel faaliyetler yürütüyoruz. Türkiye'de ilk olarak uygulamaya koyduğumuz kanser tarama aracımız ile örnek çalışmalar yaptık.Bakanlığımıza örnek politikalar oluşturduk.Önleyici ve erken teşhisle beraber hastalarımızın bu süreci daha rahat ve bilinçli geçirmeleri için hep birlikte gayret gösteriyoruz. Bu tür hastalıkların en aza indirildiği, kontrol altına alındığı bir süreci yaşarız diye düşünüyorum.'' dedi.
Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Baki; Derneği 2006 yılından itibaren,kanser hasta ve yakınları tarafından kurulduğunu ve duyarlı vatandaşlar sayesinde bu güne kadar çalışmalarının devam ettiğini belirterek il genelinde,ülke genelinde ,uluslararası platformda dernek çalışmaları ve faaliyetleri hakkında Vali Ustaoğlu'na bilgi verdi.Kanser hastalarına yönelik psikolojik destek merkezi kurmak istediklerini belirten Baki projelerinden bahsetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise, “Kanserin beraberinde getirdiği sağlık sorunlarının yanı sıra, maddi ve manevi yönden uzun süreli mücadele gerektiren bir hastalık olduğunu belirtti. Ustaoğlu,hastalara dokunmanın çok önemli bir nokta olduğunu ve moralin tedavide büyük rolu bulunduğunu belirterek ,sizin gibi sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini çok önemsiyoruz ve değer veriyoruz” diye konuştu.


Son olarak ülke çapında yapmış olduğu projeler ve çalışmalarından dolayı Dr.Nimet Baki'ye teşekkür eden Vali Ustaoğlu Umut ve Yaşam Derneği'ne bundan sonraki çalışmalarında destek sözü verdi.
Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Dr.Nimet Baki ve beraberindekiler Vali İsmail Ustaoğlu'na teşekkürlerini sunarak makamından ayrıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑