SPOR

Kaya, “Trabzonspor’u Evinde Kiracı Yapanları Kınıyorum” (Video Haber)

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nun Trabzonspor’a verilmesine yönelik düşüncelerini dile getiren CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “O stadyum Trabzonspor’a tahsis edilmelidir. Ekonomik sıkıntılarımız var. Bir de üstüne kalkıp kira

2 Aralık 2018 Saat: 18:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.318 kez okunmuştur

Kaya, “Trabzonspor’u Evinde Kiracı Yapanları Kınıyorum” (Video Haber)
Kaya, “Trabzonspor’u Evinde Kiracı Yapanları Kınıyorum” (Video Haber)


Trabzonspor 1-2 Aralık 2018 Olağan Genel Kurul Kongresi gerçekleştirildi. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 2 gün boyunca yakından takip etti ve oyunu kullandı.
GAZİMİZE ONUR KIVRAK İMZALI FORMA
Genel Kurul istenen kalabalık ortamda gerçekleştirilmediği için üzgün olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Ahmet Kaya, “ Söz konusu Trabzonspor olunca akan sular durur. Ankara’da yerel seçimlerle ilgili çok işlerim vardı. Ama Kongreyi duyunca koşarak geldim. Trabzonspor çok daha özel çok daha anlamlar taşıyor. Bu duyguyu çocukluğumdan beri yaşıyorum. Ama Ankara’da olduğum sürece daha iyi fark ettim. Yani şöyle birşeyle karşılaştım Fenerbahçe maçını bir gurup milletvekili arkadaşla izledik. Maç bitti her biri beni tebrik etti. Trabzonsporlu olduğum için. Bu benim için paha biçilemez bir gurur vesilesi.. Başka bir örnek anlatayım size Batman patlamasından tek kurtulan Trabzonlu Muhammet gazimiz, 8 arkadaşını şehit vermiş gazimiz, hastaneye ziyaretine gittim. Gazimiz yara bere içinde ailesi orada, o halde gördüm yanlarına gittim “yapabileceğim bir şey var mı?” diye sordum. Gazimiz cevap veremedi. Hanımı dedi ki “Gazimize yapabileceğin en büyük şey bir Trabzonspor forması, hele Onur Kıvrak imzalı olursa gazimiz hızla iyileşir” dedi. Gözlerim doldu duygulandım. Elini tuttum, o da onayladı. Trabzonspor kulübümüzü aradım Cahit Başkanımız Onur Kıvrak imzalı formayı temin etti. Birkaç gün sonra gittim formayı teslim ettim. Onun için paha biçilemez bir mutluluktu gazimiz şimdi aramızda dimdik ayakta, formasını giyiyordu. O anlamda söylüyorum ki Trabzonspor’un çok büyük anlamı var. Trabzonspor sadece bir spor kulübü değil, en büyük moral değeri. Düşünün 8 arkadaşını şehit vermiş arkadaşımızın tek tutunacağı dal, bu kadar anlamlı bizim için. Bunun üzerine çok bir şey söylemenin bir anlamı yok. Bu örnek bu şehrin insanın nezdinde Trabzonspor’un yerini anlamak için çok güzel bir örnek.
“TRABZONSPOR KENDİ EVİNDE KİRACI YAPALARI KINIYORUM”
Akyazı’daki Şenol Güneş Stadyumun Trabzonspor’a tahsis edilmesi gerektiğinin altını çizen Ahmet Kaya, Beklemediğim bir düzeyde desteklendi bu önerim. Bu düzeyde destek göreceğimi düşünmüyordum. Trabzonspor bu şehir için aslında ülke için ne kadar kıymetli olduğunu anlatmaya çalıştım. Trabzonspor Anadolu ihtilalini Türk futbolunda Anadolu devrimi yapan tek kulüp. Şampiyonluğu İstanbul hegemonyasından alıp Anadolu’ya getiren tek kulüp, bu kadar büyük bir işe imza atmış tek kulüp. Böyle bir kulüp yıllardır top oynadığı bir çok anı biriktirdiği, bir çok zafere imza attığı Hüseyin Avni Aker tesislerinden vazgeçiyor, fedakarlık yapıyor. Trabzonspor’a deniyor ki sana yeni bir tesis yapıyoruz. Fakat Trabzonspor kendi evinde kiracı olarak Akyazı’da bulunuyor. Trabzonspor’un ekonomik sıkıntısını hepimiz biliyoruz. İstiyoruz ki kulübümüzün borcu olmasın. Kulüp yerel gençlerle kadrosunu güçlendirsin. Bu şehirde gözünüzü yumun sokaktan herhangi birini seçin her gencin futbol oynamaya yeteneği vardır. Ona başka bir örnekte vereceğim. Şuan “Sen Trabzonlusun oynarsın” diyerek beni meclis takımına aldılar. Sadece Trabzonlu kimliğime bakarak meclisin takımına alarak sol beke koydular beni, yıllardır antrenman yapanlara giden arkadaşlar takıma giremiyor. Ben gittim bir antrenmanla takıma girdim. Ukrayna’yı 1-0 yendik. Kenya’yı 6-2 yendik. Yani şöyle bir algı var Türkiye’de “Sen Trabzonlusun top oynarsın”. Gerçekten de öyle, şu yabancı futbolculara verilen paralara üzülüyorum. Bu şehrin gençlerine sahip çıkalım. O formanın da hakkını verirler. Bunu yapmamız lazım. Trabzonspor gibi güzide bir kulübün kiracı olmasını kabul edemiyorum. O stadyum Trabzonspor’a tahsis edilmelidir. Ekonomik sıkıntılarımız var. Bir de üstüne kalkıp kiramı ödeyeceğiz. Trabzonspor bu şehirde kiracı olamaz. Trabzonspor’u kiracı yapanları kınıyorum. Trabzonspor’un bu şehirde ev sahibi olmasını istiyorum. Bunun yolu da o stadyumun Trabzonspor’a verilmesidir. Şenol Güneş Kompleksinin içinde sadece sahayı kullanıyoruz. Oraya da kira ödüyoruz. Böyle bir şey olamaz ben bunu kabul etmiyorum. Ne yapıp edip orayı Trabzonspor’a tahsis etmeleri gerekiyor. Trabzonspor bu şehirde kiracı değil ev sahibidir. Bunu da herkesin böyle bilmesi lazım” dedi.

Salonda gerçekleştirdiğimiz canlı yayın ise;

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑